• 2015-03-04

LiteraTURA opanowała Kraków

Przez cały marzec w Krakowie w dwunastu lokalizacjach będą odbywać się wydarzenia związane z literaturą: spotkania z autorami, wystawy książek, plakatów i wspólne czytanie. Swoje podwoje przed czytelnikami otworzą między innymi Goethe-Institut czy Teatr Barakah.

LiteraTURA – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

LiteraTURA – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

W Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie do 12 kwietnia będzie można zobaczyć pierwszą zagraniczną wystawę Galerii Re prace wideo dwóch izraelskich artystów Bena Hagariego i Nadava Bin-Nuna.

14 i 15 marca w krakowskiej Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej będzie miał miejsce Festiwal Komiksu, podczas którego będzie można spotkać m.in. Stephena Collinsa (Gigantyczna broda, która była złem) czy Dominika Szczęśniaka (redaktor magazynu Ziniol).

W Instytucie Goethego odbędzie się kilka wydarzeń, którym warto poświęcić nieco uwagi: 2 marca o godz. 18.30 spotkanie z Sabriną Janesch wyróżnioną nagrodą Mary Cassens dla najlepszego niemieckojęzycznego debiutu literackiego. Spotkanie związane z prozatorskim debiutem autorki  powieścią Katzenberge. Wystawa książek i plakatów Graphic Novels. 60 najwybitniejszych, niemieckich komiksów i powieści graficznych ostatnich lat. Wystawa powstała na bazie kolekcji frankfurckich Targów Książki 2014. Książki i plakaty prezentowane będą od 4 marca do 30 kwietnia w godzinach otwarcia Instytutu. A także spotkanie z artystką Birgit Weyhe, wielokrotnie nagradzaną autorką komiksów, przedstawicielką nurtu estetycznego comic brut (17 marca godz. 18.00) oraz Markusem Färberem autorem komiksu Reprodus połączone z warsztatami dla studentów grafiki (24 marca o godz. 18.00).

To tylko kilka wydarzeń spośród dwudziestu dwóch zaplanowanych atrakcji dla miłośników książek. LiteraTURA w marcu staje się świetnym pretekstem nie tylko do dyskusji, ale odwiedzenia niezwykłych miejsc i poznawania fascynującej twórczości.

Organizatorzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe i Miasto Literatury

LiteraTURA
Marzec 2015 roku
Biblioteki, domy kultury, Goethe-Institut Krakau, Teatr Barakah, Muzeum Sztuki Współczesnej, Międzynarodowe Centrum Kultury
Kraków

Dodaj komentarz