Daniel del Rosal – Pequeños Placeres. Małe przyjemności

5 marca w PROMie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy Daniela del Rosal Pequenos Placeres. Małe przyjemności. Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert Francisco Javiera Rodriguez Ortegi.

Plakat  wystawy „Małe przyjemności – Daniel del Rosal” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy „Małe przyjemności – Daniel del Rosal” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małe Przyjemności to nowy projekt hiszpańskiego artysty, Daniela del Rosala. Artysta rozpoczął pracę nad nowym projektem obrazowym pod tytułem Przyjemność, w którym stawia pytanie o znaczenie tego doznania w życiu codziennym. Celem projektu jest próba zaprezentowania czystej przyjemności w świecie sztuki, nie tylko w odniesieniu do czegoś tak jak ma to miejsce np. w reklamie. Autor stara się wyrazić rozkosz jako wartość samą w sobie, nie kierując naszej uwagi na kontekst. Zapewnienie przyjemności jest ostatecznym wynikiem kontemplacji jego obrazów. Daniel tworzy formy, których intencją jest wydłużenie drogi do końcowej konkluzji. Widz szukając przesłania za pomocą wyobraźni nie dopatruje się korelacji między obrazem, a jakąś inną intencją autora.

Daniel del Rosal – urodził się w Madrycie w 1983 roku, studiował na wydziale Sztuk Pięknych Universidad Complutense w Madrycie, ukończył ostatni rok swojej nauki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2007 roku. Następnie zdecydował przedłużyć się swój pobyt w Warszawie, gdzie aktualnie mieszka. W ciągu ostatnich 6 lat wystawiał swoje dzieła w ramach projektu Ślad, polegającego na fotomontażu obrazów, którego celem jest ukazanie refleksów kultury naznaczających ludzką egzystencję.

Francisco Javier Rodríguez Ortega – meksykański muzyk pochodzący z miasta Chihuahua. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych na kierunku Śpiew. Wraz z bratem założyli zespół Opus R oraz wydali płytę zawierającą meksykańską muzykę popularną w wykonaniu operowym. Na co dzień śpiewa, gra na gitarze, pianinie oraz trąbce. Jego pasją jest muzyka oraz podróże.

Wystawa Daniel del Rosal –  Pequenos Placeres. Małe przyjemności. 
Wernisaż  5 marca 2015 r., godz. 19.00
Wystawa czynna od 5 do 19 marca 2015 r.
Prom Kultury Saska Kępa
Warszawa

Dodaj komentarz