• 2015-03-04

Barwy Chóru: Monteverdi i Brahms

Polski Chór Kameralny zaprasza na koncert pt. Barwy Chóru: Monteverdi i Brahms, który odbędzie się 15 marca w Dworze Artusa w Gdańsku. Program z Polskim Chórem Kameralnym przygotuje profesor Akademii Muzycznej w Krakowie Stanisław Krawczyński.

„Barwy Chóru: Monteverdi i Brahms” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Barwy Chóru: Monteverdi i Brahms” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie koncertu zmysłowa muzyka barokowa i romantyczna w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego w towarzystwie lutni basowej i fortepianu. Pierwszy blok programowy obejmować będzie kompozycje Claudio Monteverdiego przeplecione interludiami teorby, które stanowić będą specjalnie dobrane kilkuminutowe utwory kompozytorów z epoki albo stylowe improwizacje wykonane przez Annę Wiktorię Swobodę. Drugi blok programowy będą tworzyły kompozycje Johannesa Brahmsa: cykl pieśni a cappella w towarzystwie fortepianu w wykonaniu Moniki Płachty.

Prof. Stanisław Krawczyński szczególną wagę przywiązuje do popularyzacji śpiewu chóralnego we wszystkich jego formach. Z jego inicjatywy powstały krakowskie festiwale chóralne Cantate Domino. Odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Gloria Artis, Medalem Honoris Gratia, Nagrodą Excellence in Teaching. W uznaniu działalności na rzecz chóralistyki w 2010 roku został uhonorowany jedynym polskim wyróżnieniem dla twórców związanych z działalnością chóralną  prestiżową Nagrodą im. Jerzego Kurczewskiego. Za jego kadencji Akademia Muzyczna w Krakowie została uznana w rankingu tygodnika Wprost za najlepszą uczelnię artystyczną w Polsce.

Wykonawcy:
Anna Wiktoria Swoboda  teorba
Monika Płachta  fortepian
Polski Chór Kameralny
Prof. Stanisław Krawczyński  dyrygent gościnny

Barwy Chóru: Monteverdi i Brahms
15 marca 2015 roku
Dwór Artusa w Gdańsku

Dodaj komentarz