Otwarte spotkanie z Wojciechem Plewińskim w Pauzie

9 marca w Klubie Pauza w Krakowie odbędzie się otwarte spotkanie z Wojciechem Plewińskim. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie All in UJ.

Spotkanie z Wojciechem Plewińskim, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie z Wojciechem Plewińskim, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas spotkania Wojciech Plewiński opowie o swoich fotografiach oraz przybliży słuchaczom kulisy swojej pracy twórczej. Podzieli się ogromnym doświadczeniem dotyczącym nie tylko techniki fotografowania, ale przede wszystkim współpracy z ludźmi – często największymi polskimi artystami.

W ramach wydarzenia – pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia – odbędą się osobiste konsultacje z artystą. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie na adres mailowy allinfotouj@gmail.com poniższych danych i załączników:

- imię, nazwisko, numer telefonu
- 5 fotografii (1900px na dłuższym boku)
- wiadomość należy zatytułować: W. Plewiński – konsultacje

Zgłoszenia będę przyjmowane do 4 marca. Na podstawie nadesłanych prac fotograf wybierze kilka osób, które zaprosi na rozmowę. Konsultacje będą miały miejsce bezpośrednio po spotkaniu.

Wojciech Plewiński -  fotografuje od ponad 50 lat. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest również laureatem licznych nagród Ministerstwa Kultury oraz twórcą około 500 okładek tygodnika Przekrój. Współpracował z największymi teatrami w Polsce, dokumentował spektakle m.in. Kondrada Swinarskiego, Andrzeja Wajdy, Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy. Słynie z portretów osób związanych z Krakowem – Sławomira Mrożka, Tadeusza Kantora, Krzysztofa Komedy, czy małżeństwa Dymnych. Jedna z jego najbardziej znanych prac przedstawia Romana Polańskiego i Andrzeja Wojciechowskiego tańczących na stole w piżamach.

Spotkanie z fotografem Wojciechem Plewińskim
Organizator: All in FotUJ
9 marca 2015 roku, godzina 18.00
Klub Pauza
Kraków

Dodaj komentarz