• 2015-03-03

2. Urodziny Centrum w Ruchu

14 marca o godz. 15.00 artyści Cenrum w Ruchu z Warszawy zapraszają na przygotowaną specjalnie z okazji urodzin improwizację, oraz projekcje i rozmowy z artystami.

2 Urodziny Centrum w Ruchu, fot. Marta Ankiersztejn (źródło: materiały prasowe organizatora)

2 Urodziny Centrum w Ruchu, fot. Marta Ankiersztejn (źródło: materiały prasowe organizatora)

Centrum w Ruchu to warszawski kolektyw 11 uznanych choreografów, tancerzy i performerów ale też miejsce ich stałej pracy, artystycznych poszukiwań i kontaktów z widzami. Tutaj przygotowują spektakle, prowadzą warsztaty i zapraszają do rozmów – w ten sposób budują przestrzeń wymiany i komunikacji z publicznością o współczesnej choreografii eksperymentanej.

Kolektyw powstał w 2013 roku z inicjatywy Fundacji Burdąg. Tworzą go artyści tańca współczesnego i sztuk performatywnych. Łączy ich pasja i determinacja kształtowania nowych przestrzeni dla sztuk performatywnych w Polsce.

Centrum w Ruchu to grupa artystów działających wspólnie w konkretnym celu, wykorzystujących różnice artystyczne jako wartość dodaną przydatną w znajdowaniu szerszej perspektywy i osiąganiu trwałych celów. Opiera się na dialogu i współpracy uwzględniającej wiele punktow widzenia. Jest inicjatywą oddolną.

2 Urodziny Centrum w Ruchu, zaproszenie (źródło: materiały prasowe organizatora)

2 Urodziny Centrum w Ruchu, zaproszenie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści Centrum w Ruchu: Izabela Chlewińska, Korina Kordova, Agnieszka Kryst, Ramona Nagabczyńska, Weronika Pelczyńska, Renata Piotrowska, Magda Ptasznik, Maria Stokłosa, Iza Szostak, Karol Tymiński, Wojtek Ziemilski.

2 Urodziny Centrum w Ruchu
14 marca 2015 roku, godz. 15.00
ul. Żegańska 1a
Warszawa – Wawer

Dodaj komentarz