• 2015-02-28

Przeboje Marka Grechuty w Teatrze Dramatycznym

8 marca w Teatrze Dramatycznym w Płocku wystąpią Zespół Plateau i goście: Sonia Bohosiewicz, Krzysztof Kiljański, Ewa Błachnio – wykonają największe przeboje Marka Grechuty.

„Projekt Grechuta”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Projekt Grechuta”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt Grechuta to czwarta płyta zespołu PLATEAU, na której znalazło się 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty, wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, bardzo odważnych aranżacjach. Gościnnie na płycie, oprócz Wojciecha Waglewskiego, pojawili się tak znakomici goście, jak: Martyna Jakubowicz, jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, Sonia Bohosiewicz oraz Jacek Budyń Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Muzycznie album wzbogacił jeden z muzyków z oryginalnego składu zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski. Album miał premierę 21 marca 2011 roku.

Nie zabrakło klasyków, takich jak Dni, których nie znamy, Wiosna, ach to Ty, Korowód, czy Będziesz moją panią. Wszystkie piosenki, choć nagrane w dość zaskakujących wersjach, nie zostały pozbawione uroku i magii nadanych im przez mistrza Marka Grechutę. Album ukazał się w marcu 2011 roku i cały czas zbiera bardzo dobre recenzje. Zaowocował również zaproszeniami na prestiżowe festiwale: XVII Przystanek Woodstock (sierpień 2011) czy Grechuta Festival Kraków 2011 (październik 2011) organizowany przez miasto Kraków i panią Danutę Grechutę.

Koncert przeboje Marka Grechuty
8 marca 2015 roku
Teatr Dramatyczny w Płocku

Dodaj komentarz