• 2015-02-28

MŁYNARSKI obowiązkowo! czyli śpiewany autoportret

7 marca w Teatrze 6.piętro odbędzie się uroczysta premiera przedstawienia muzycznego pt. MŁYNARSKI obowiązkowo! Będzie to projekt unikalny, gdyż po raz pierwszy w swojej długoletniej karierze Wojciech Młynarski tworzy całkowicie autorskie przedstawienie, którego jest pomysłodawcą, autorem scenariusza i opiekunem artystycznym.

MŁYNARSKI obowiązkowo!, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

MŁYNARSKI obowiązkowo!, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl będzie niezwykłą, wyśpiewaną autobiografią Mistrza piosenki literackiej, który swoją twórczością już od pół wieku towarzyszy kilku pokoleniom Polaków. Na scenie zobaczymy zaproszonych przez autora do udziału w tym projekcie artystów (m.in. Wiktora Zborowskiego oraz Magdalenę Kumorek), a także gości specjalnych, którzy będą towarzyszyć poszczególnym przedstawieniom. Reżyserem wydarzenia jest Jacek Bończyk.

W niezwykłą muzyczną podróż po życiu i twórczości Wojciecha Młynarskiego poprowadzi widzów spektaklu Jego alter ego, Narrator – w tej roli Wiktor Zborowski – oraz zespół wykonawców, wybranych do projektu przez samego Mistrza: Magdalena Kumorek, Anna Sroka-Hryń, Klementyna Umer, Jacek Bończyk oraz Arkadiusz Brykalski. W każdym z przedstawień udział weźmie również Gość Wieczoru – wybitny artysta i przyjaciel Autora. W tym gronie znajdą się m.in.: Stanisława Celińska, Hanna Śleszyńska, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Krzysztof Kowalewski, Piotr Machalica, Marian Opania czy Krzysztof Tyniec. Artystom na scenie towarzyszyć będzie kilkuosobowa orkiestra, a podczas całego wieczoru widzowie usłyszą ponad dwadzieścia pięć piosenek, które wyszły spod pióra Wojciecha Młynarskiego.

MŁYNARSKI obowiązkowo!
7 marca 2015 rok
Teatr 6.piętro
Warszawa

Dodaj komentarz