• 2015-02-28

Dzieje grzechu powracają

28 lutego o godz. 19.00 i 1 marca o godz. 18.00 pierwszy raz od premiery zostanie zaprezentowany balet fabularny Karola Urbańskiego do muzyki Mieczysława Karłowicza Dzieje grzechu w Operze na Zamku w Szczecinie.

„Dzieje grzechu”, fot. P. Gamdzyk (materiał prasowy organizatora)

„Dzieje grzechu”, fot. P. Gamdzyk (materiał prasowy organizatora)

Historia Ewy Pobratyńskiej oparta na motywach skandalizującej powieści Stefana Żeromskiego i głośnego filmu Waleriana Borowczyka (nominacja w konkursie głównym festiwalu filmowego w Cannes) spotkała się z gorącym przyjęciem wśród widzów zgromadzonych na premierze spektaklu.

Dzieje grzechu to historia o ekstremalnych ludzkich emocjach. Historia kobiety osamotnionej w świecie mężczyzn. Kobiety, która wiedziona namiętnościami trafia na samo dno. Kobiety, która od tego dna potrafi się odbić i ocalić pierwiastek siebie. Również historia świata. Świata, w którym nasze emocje, uczucia i słabości są obserwowane jak w sklepowej witrynie.

W głównej roli wystąpi solistka baletu Opery na Zamku Kseniia Naumets-Snarska. Klimat spektaklu realizowanego w technice tańca neoklasycznego, do muzyki Karłowicza, podkreślą kostiumy Tijany Jovanovic (m.in. kostiumy do Hamleta w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej) i scenografia Wacława Ostrowskiego (Teatr Wielki – Opera Narodowa). Projekcje multimedialne przygotował Krystian Drywa (projekcje m. in. w przedstawieniach Piotruś Pan, Grease, Koty Teatru Roma, współpraca z teatrami Buffo i Rampa).

Dzieje grzechu Karola Urbańskiego i Mieczysława Karłowicza
Opera na Zamku w Szczecinie
28 lutego 2015 roku o godz. 19.00 i 1 marca 2015 roku o godz. 18.00
ul. Energetyków 40
Szczecin

Dodaj komentarz