Blik Daniela Krysty w Legnicy

Od 6 marca w Galerii RING w Legnicy będzie można oglądać wystawę Daniela Krysty Blik. 

Daniel Krysta, wystawa „Blik” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Daniel Krysta, wystawa „Blik” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Daniel Krysta stworzył pewien szczególny typ obrazowania, który bazuje na łączeniu realistycznie malowanych fragmentów obiektów industrialnych, motywów związanych z techniką, przemysłem, umiejscowionych na bliżej nieokreślonych, fakturowych tłach. Jego hiperrealistyczne obiekty stają się na płótnach prawdziwą iluzją świata realnego.

Tytuł wystawy Blik odnosi się jednocześnie do techniki malarskiej przejawiającej się w świecie fizycznym i światła jako przejawu świata duchowego. Światło w moich obrazach uwydatnia najbardziej istotne elementy, zatrzymuje ulotną chwilę kontrastując z martwym zamurowanym tłem obrazu. Kieruje naszą uwagę na to co w nim istotne – ożywia obraz, niejako tchnie w niego życie. Moją intencją jest przede wszystkim dążenie do wytworzenia i uchwycenia w obrazie pewnej atmosfery, która nie tyle miałaby sprzyjać refleksji, co wręcz zmuszać do niej. Zależy mi aby obraz oddziaływał swoim klimatem, był konkretny, a jednocześnie wymykał się jednoznacznej interpretacji. Realizacja moich zamierzeń możliwa jest głównie poprzez technikę malowania, która decyduje o osiągnięciu zamierzonego efektu.
– Daniel Krysta

Daniel Krysta – urodził się w 1976 roku w Cieszynie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w latach 1999-2004. Dyplom z malarstwa obronił w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Brał udział w kilkudziesięciu zbiorowych wystawach malarstwa, autor kilku wystaw indywidualnych.

Wystawa Daniel Krysta. Blik
Wystawa od 6 marca do 5 kwietnia 2015 roku
Wernisaż: 20 marca 2015 roku, godzina 18.00
Galeria RING
Legnica

Dodaj komentarz