• 2015-02-27

Muzyczne slajdy: Recital fortepianowy Pawła Albińskiego

Synteza dźwięku, obrazu i historii. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza na recital fortepianowy Pawła Albińskiego, w którym prezentowane kompozycje zsynchronizowane zostały z projekcją fotograficzno-animacyjną. Koncert odbędzie się 5 marca o godzinie 18.00.

Paweł Albiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paweł Albiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Audiowizualny koncert wpisuje się w ramy unikalnego projektu Zapomniani Kompozytorzy. Zamysłem całego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie szerokiej publiczności wybitnych, lecz rzadko grywanych w Polsce kompozycji. Paweł Albiński odnajduje te dzieła w niezbadanych zbiorach muzealnych czy bibliotecznych starych klasztorów i wprowadza na wielkie sale koncertowe – ponownie, bądź po raz od momentu ich powstania. Sam pianista i jego niepowtarzalny projekt zostali zauważeni także za granicą. Paweł Albiński miał już okazję wystąpić w Filharmonii Lwowskiej podczas prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Kontrasty, prezentując międzynarodowej publiczności piętnastu zapomnianych kompozytorów.

Muzyczne Slajdy to recital wzbogacony o wizualizacje oparte na archiwalnych fotografiach, życiorysach kompozytorów, geograficznych szlakach twórczości, malowniczych krajobrazach. Wszystko, co inspirowało twórców, towarzyszy publiczności podczas koncertów. Połączenie muzyki, obrazu i historii jest nie tylko nowatorskim podejściem do organizowania recitali, ale i źródłem bogatszych przeżyć dla słuchaczy. Nieznane kompozycje i oryginalność formy przekazu na długo zapadną publiczności w pamięć.

W programie koncertu usłyszymy dzieła takich kompozytorów jak: V. Kalinnikov, N. Medtner, J. Vianna da Motta, J. Haydn, F. Delius, L. Garuta.

Recital fortepianowy Pawła Albińskiego
5 marca 2015 roku, godz. 18.00
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kraków

Dodaj komentarz