Rajza po Kato odsłona czwarta: KULTURALNIE

7 marca odbędzie się czwarta odsłona zainicjowanego przez Griffin Art Space projektu Rajza po Kato. W sobotę podczas plenerowej wystawy w Galerii 138 m w Katowicach będzie można się dowiedzieć, które kulturalne wydarzenia wniknęły w tkankę miasta i nadają mu bieg.

Fotografia autorstwa Radka Kaźmierczaka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fotografia autorstwa Radka Kaźmierczaka (źródło: materiały prasowe organizatora)

KULTURALNIE to czwarta odsłona projektu Rajza po Kato, którego mecenasem jest DH Supersam, a organizatorem Griffin Art Space – instytucja powołana przez Griffin Group, aby wspierać i promować sztukę. Założeniem Griffin Art Space jest ożywianie życia artystycznego i promowanie współpracy biznesu z kulturą. Głównym sposobem działania jest mecenat nad najciekawszymi wydarzeniami kulturalnymi oraz działalnością wyróżniających się instytucji kultury.

Na wystawie eksponowanej w przestrzeni publicznej, na ogrodzeniu placu budowy nowego Supersamu, już 7 marca zostaną pokazane zdjęcia Radka Kaźmierczaka wykonane m.in. podczas Art Naif Festiwalu, Festiwalu Teatrów Lalek Katowice Dzieciom czy Ars Independent Festival. Przygotowana lista sfotografowanych wydarzeń to subiektywny wybór ważnych i ciekawych imprez, które odbywają się w mieście i współtworzą jego charakter. Część z nich to festiwale o długiej tradycji i stałym miejscu w kulturalnym kalendarzu, część zaś to inicjatywy młodsze, które szybko podbiły serca licznych odbiorców.

– To cykliczne działania w obrębie różnych dziedzin sztuki, które łączy wysoki poziom artystyczny, niebanalne podejście do prezentowania kultury i chęć inspirowania odbiorców. To właśnie takie inicjatywy budują ducha współczesnych Katowic i nadają energię temu miejscu
– tłumaczy Hanna Kostrzewska, redaktorka przewodnika Rajza po Kato.

W ramach realizowanych do jesieni 2015 roku akcji Rajza po Kato specjaliści i twórcy będą prowadzili warsztaty, spotkania, cykle plenerowych wystaw i akcje miejskie. Główną rolą nas oraz zaangażowanych w projekt postaci będzie stworzenie nowej wizualnej mapy Katowic, odświeżenie wizerunku miasta i ożywienie twórczej aktywności jego mieszkańców. Następna odsłona projektu już w maju! Rezultatem dwuletniej Rajzy po Kato będzie publikacja kulturalnego przewodnika po Katowicach.

Organizatorzy:
Organizator: Griffin Art Space
Koncepcja i produkcja: Fundacja Sztuk Wizualnych
Koncepcja merytoryczna: Michał Kubieniec, Dominik Tokarski / Geszeft
Redakcja: Hanna Kostrzewska
Koordynacja: Joanna Gorlach, Iza Wałek
Komunikacja: Julita Kwaśniak

Rajza po Kato
KULTURALNIE
Odsłona czwarta: od 7 marca 2015 roku
Galeria 138
Katowice

Dodaj komentarz