• 2015-02-26

Widz w procesie tworzenia projektów filmowych

W dniu 5 marca w Szkole Wajdy w Warszawie odbędą się otwarte seminarium i warsztaty Widz w procesie tworzenia projektów filmowych, które poprowadzi Peter Buckingham. Uczestnicy spotkania będą mogli poznać najnowsze rozwiązania związane z dotarciem do potencjalnego widza na etapie developmentu, produkcji i dystrybucją filmowej.

Seminarium „Widz w procesie tworzenia projektów filmowych”, Szkoła Wajdy w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Seminarium „Widz w procesie tworzenia projektów filmowych”, Szkoła Wajdy w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak dotrzeć do współczesnego widza? Czy produkcje lokalne mają szansę współzawodniczyć z Hollywood? Jakie nowe modele biznesowe pomogą filmowcom na tworzenie filmów, które przyciągną widza do kina? – to podstawowe zagadnienia, jakie zostaną poruszone podczas spotkania z Peterem Bukchingamem. Głównym celem seminarium i warsztatów będzie próba odkrycia nowej perspektywy, która pozwoli wprowadzić innowacyjne strategie na polski rynek filmowy i wesprze polskich filmowców oraz dystrybutorów w dotarciu do publiczności zaangażowanej w ich ofertę kinową.

Otwarte seminarium poświęcone będzie zrozumieniu potencjalnego widza jako konsumenta na konkurencyjnym rynku oraz strategiom, dzięki którym można do niego dotrzeć z atrakcyjną propozycją filmową. Peter Buckingham zaprezentuje jak już w fazie developmentu traktować film jak produkt skierowany do konkretnego widza i jak takie podejście pomaga w zbudowaniu silnej grupy odbiorców dla swojej produkcji. W trakcie  warsztatów uczestnicy będą mogli przetestować swoje pomysły, poznać nowoczesne techniki kreatywnego rozwoju projektów i strategie poszukiwań międzynarodowych partnerów do współpracy.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w otwartym seminarium proszeni są o wysłanie zgłoszeń drogą mailową na adres: mkoszalinska@wajdaschool.pl; ilość miejsc ograniczona.

Peter Buckhingham – specjalista od strategii budowania publiczności oraz analityk rynku filmowego. Posiada trzydziestoletnie doświadczenie w branży filmowej związane z niemal każdym jej aspektem – od produkcji poprzez dystrybucję i sprzedaż. Działał przy wielu prestiżowych projektach, takich jak pierwsza na świecie sieć kin cyfrowych Digital Screen Network (DSN) w Wielkiej Brytanii oraz internetowa platforma informacyjna Find Any Film. Wieloletnie doświadczenie na rynku kinowym pozwoliło mu na opracowanie szeregu strategii związanych ze współpracą z twórcami i firmami, a także instytucjami kulturalnymi w celu zaangażowania widowni wprojekty filmowe.

Widz w procesie tworzenia projektów filmowych
5 marca 2015 roku, godz. 10.00 – 14.00
Seminarium odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym, przy ul. Bobrowieckiej 9, budynek A (w bliskim sąsiedztwie Szkoły Wajdy)
Warszawa

Dodaj komentarz