• 2015-02-26

Cabaret w radomskim Teatrze Powszechnym

27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Powszechnym w Radomiu odbędzie się premiera spektaklu Cabaret w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

„Cabaret”, reż. Waldemar Zawodziński (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Cabaret”, reż. Waldemar Zawodziński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy pamiętacie Państwo Cabaret – słynny oscarowy film Boba Fosse’a z niezapomnianymi kreacjami Lizy Minnelli, Joela Grey’a czy Michaela Yorka i takimi przebojami jak Money, Money…?

Kultowy broadwayowski musical, który stał się kanwą filmowego hitu, jednego z najgenialniejszych w historii światowego kina, tym razem zagości na deskach naszej sceny. Proponujemy zatem Państwu porywającą podróż w czasie – do stolicy kabaretu, Berlina szalonych lat 30-tych XX stulecia.

Sally Bowles, urocza, nieco zwariowana Amerykanka jest gwiazdką miejscowego kabaretu Kit Kat. Któregoś dnia poznaje młodego początkującego pisarza Clifforda Bradshawa, Anglika, który przyjechał do Niemiec, by podszkolić język. Znajomość szybko przeradza się w głębsze uczucie…

Tłem głównego wątku opowieści jest barwne życie nocnego lokalu i trudno uchwytna, zbudowana z półsłówek, pozornie nieznaczących gestów, leniwie sącząca się i z każdą minutą coraz bardziej gęstniejąca atmosfera rodzącego się totalitaryzmu.

W kabarecie wszystko odbija się w krzywym zwierciadle, a demoniczny hipnotyzujący Konferansjer pozwala sobie na żarty ze wszystkiego i wszystkich. W kabarecie jest wesoło. Ale nie dajcie się zwieść. To tylko złudzenie… Bo ten rozedrgany, wirujący, pełen błysku i blichtru świat drwiną i śmiechem próbuje zakryć nadciągającą grozę. Pojawiający się w nim ludzie uporczywie łapią się ostatnich resztek normalnej codzienności – chcą wbrew wszystkiemu kochać, bawić się i śmiać… Śmiać się do ostatniego tchnienia, śmiać się zanim runie znany im świat.

Cabaret, reż. Waldemar Zawodziński
27 marca 2015 roku
Teatr Powszechny w Radomiu

Dodaj komentarz