• 2015-02-26

Sils Maria z Juliette Binoche i Kristen Stewart

20 marca na ekrany polskich kin wchodzi film Sils Maria, opowiadający o różnych odcieniach kobiecości. W głównych rolach oglądamy aktorki reprezentujące trzy aktorskie pokolenia.

„Sils Maria", reż. Olivier Assayas (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Sils Maria", reż. Olivier Assayas (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Marie Enders zagrała nagrodzona Oscarem Juliette Binoche, znana z wybitnych kreacji w filmach Kieślowskiego, Haneke i Szumowskiej. Partneruje jej Kristen Stewart, której światową popularność przyniósł występ w sadze Zmierzch – tutaj w wychwalanej przez krytykę, najdojrzalszej roli w swojej karierze, za którą jako pierwsza Amerykanka w historii otrzymała francuską Nagrodę Cezara, oraz osiemnastoletnia Chloe Moretz, jedna z najciekawszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia, znana z filmów Tima Burtona i Martina Scorsese.

Wybitna aktorka u szczytu sławy. Pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Czuła i wymagająca. Zawsze w ruchu, w drodze z jednego planu filmowego na kolejny. Z jednego końca świata na drugi. Kilka dni, które nieoczekiwanie spędzi w Alpach w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwoli jej na nowo zrozumieć siebie. Pod wpływem serii drobnych zdarzeń, spotkania z dawnym partnerem i kochankiem, konfrontacji z przeszłością, intymnych rozmów Maria Enders będzie gotowa zagrać największą życiową role. Samą siebie.

Sils Maria
Reżyseria: Olivier Assayas
Obsada: Juliette Binoche, Kristen Stewart
Dystrybucja: Gutek Film
Od 20 marca 2015 roku

Dodaj komentarz