Z wiosną młodzi w mia: Ziemowit Fincek. Polonia

Po kilku tygodniach przygotowań i reorganizacji, mia Art Gallery we Wrocławiu powraca do aktywności wystawienniczej. Nowe miejsce otworzy pierwsza indywidualna wystawa intrygującego i oryginalnego młodego artysty Ziemowita Fincka, która rozpocznie się 7 marca.

Ziemowit Fincek, „16 stopni poniżej zera”, 2012, olej na płótnie,115x115 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ziemowit Fincek, „16 stopni poniżej zera”, 2012, olej na płótnie,115x115 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie zatytułowanej Polonia 27-letni Fincek dotyka specyficznych cech charakteru i upodobań estetycznych Polaków, degradacji środowiska, emigracji, biedy, a nawet konfrontuje się z tematem Drugiej Wojny Światowej. Pragnie też zwrócić uwagę na nieprzecenioną wartość polskiej ziemi, piękno przyrody, przywiązanie do religii oraz mądrość wynikającą ze starych przysłów i legend.

Na wystawie zaprezentuje głównie obrazy olejne na własnoręcznie zrobionych nieregularnych podobraziach, pojawią się również obiekty rzeźbiarskie wykonane w technice własnej, akwarele, rysunki, wydruk cyfrowy, film uzupełniający obraz Emigracja i kilka fotografii dokumentujących proces powstawania wystawy.

Autor pracy: Ziemowit Fincek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Ziemowit Fincek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ziemowit Fincek urodził się 23 marca 1988 roku w Kaliszu. Tam też ukończył liceum plastyczne ze specjalizacją Renowacja Elementów Architektury. W 2009 roku rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na wydziale Malarstwa i Rzeźby. W 2011 roku studiował w Accademia di Belle Arti w Wenecji na wydziale Malarstwa. W 2014 roku obronił pracę magisterską w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Malarstwo. Może poszczycić się uczestnictwem w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Ziemowit Fincek, Polonia
Wystawę będzie można oglądać od 7 do 28 marca 2015 roku
mia Art Gallery
ul. św. Mikołaja 61-62
Wrocław

Dodaj komentarz