• 2015-02-25

Introwertyczny outsider i młoda, dynamiczna studentka rzeźby – spektakl Artysta

24 marca o godzinie 19.00 w Warszawskim teatrze MŁYN odbędzie się premiera spektaklu Artysta.

Artysta, Teatr MŁYN w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Artysta", Teatr MŁYN w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

60-letni artysta rzeźbiarz (Krzysztof Kiersznowski), introwertyczny outsider i młoda, dynamiczna studentka rzeźby (Agata Fijewska) – spędzają razem kilka tygodni w Bieszczadzkiej chacie na odludziu, pracując nad wspólnym projektem. Kiedy rodzi się między nimi erotyczno-intelektualna fascynacja, żadne z nich nie próbuje jej powstrzymać. Nagle w ich dwuosobowym świecie pojawia się niespodziewany gość, profesor, będący Jego przyjacielem, a Jej – ojcem (Marek Siudym). Bohaterka rozerwana między dwoma starszymi o pokolenie mężczyznami musi zadać sobie pytania o swoje motywacje, pragnienia i przyszłość.

Sztuka podejmuje temat nieobecności ojców w pokoleniu współczesnych 20-30-latków. Dlaczego w naszych wspomnieniach z dzieciństwa tak mało jest taty? Dlaczego współczesne młode kobiety są niezależne i pogubione zarazem? Czy związek między mężczyzną i kobietą jest możliwy, kiedy różnica wieku wynosi ponad 30 lat? A może właśnie tylko wtedy jest tak naprawdę możliwy?

Spektakl Artysta to opowieść o trzech ludzkich samotnościach, o ludziach, którzy za sprawą wydarzeń jednego wieczoru muszą poddać weryfikacji swoje życiowe wybory.

Realizatorzy:

  • Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
  • Występują: Agata Fijewska, Krzysztof Kiersznowski, Marek Siudym
  • Muzyka: Filip Dreger
  • Charakteryzacja/kostiumy: Joanna i Aleksandra Tomczyk
  • Reżyseria świateł/konsultacja scenograficzna: Mikołaj Malesza
  • Produkcja: Joanna Hawryluk i Agnieszka Kondraciuk
  • Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN, dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy
  • Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyser i dramaturg. Jest magistrem filozofii UW. Powołała do życia i prowadzi wraz z siostrami własną, autorską scenę niezależną Teatr MŁYN. Stypendystka MKiDN w 2007r., oraz stypendystka PISF w 2014r. Realizuje kameralne spektakle autorskie, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość: monodram Głuchoniemoc (2004) Różowa skarpetka (2006), De-naturat (2007), Siostry (2008), Piąta rano (2009), Gabinet (2010), Facet mojej żony (2011), Niunia (2012), Draka (2013), Naga Praga (2014). Spektakle są wystawiane na Scenie Staromiejskiej SCEK, były także grane gościnnie miedzy innymi w warszawskim Teatrze Powszechnym, Teatrze Polskim, Teatrze Ochoty.

Artysta
24 marca 2015 roku, godz. 19.00
Teatr MŁYN w Warszawie

Dodaj komentarz