Skate Concrete – WRO w duchu freestylowym

Od 27 lutego w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu będzie można oglądać interaktywną instalację wideo pt. Skate Concrete. Ekspozycja powstała na potrzeby cyklu prezentacji Test Exposure, nawiązujących do hasła tegorocznej edycji Biennale WRO.

„Skate Concrete”, instalacja „Test Exposure”, Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Skate Concrete”, instalacja „Test Exposure”, Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Skate Concrete inicjuje i testuje interaktywną, wieloekranową formę przestrzenną. Kolejne odsłony, zmieniającego się co dwa tygodnie cyklu Test Exposure zostały przygotowane przez studentów katedry Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP w ramach projektów kuratorskich pod kierunkiem Piotra Krajewskiego.

Marquise Ibirapuera – zadaszona ścieżka wybudowana w 1954 roku według projektu Oscara Niemeyera prowadzi przez park w centrum São Paulo. Ta modernistyczna konstrukcja, która w wizjonerski sposób organizuje przestrzeń publiczną, wieczorem przyciąga skaterów, rolkarzy, bikerów.

Skate Concrete to wielokanałowa interaktywna instalacja wideo inspirowana tą otwartą architekturą i osiąganą w niej harmonią społecznej ekspresji. Stara się odtworzyć stan, w którym współistnieją swoboda i organizacja, poczucie wolności i podmiotowości. Miękkie linie betonowych płaszczyzn, skoki, ewolucje i trajektorie ruchów kreślonych przez poruszających się w tej przestrzeni skaterów, dźwięki zwielokrotniane pod szerokim dachem – architektura modernistyczna i muzyka konkretna we freestylowym doświadczeniu.

Skate Concrete
W ramach cyklu Test Exposure
Otwarcie: 27 lutego 2015 roku, godz. 17.00
Wystawę będzie można oglądać do 15 marca 2015 roku
Centrum Sztuki WRO
ul. Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz