Ronny Sen o architekturze Gdańska w GGM2

Gdańska Galeria Miejska zaprasza na spotkanie z fotografem Ronny Senem – fotografem z Indii przygotowującym projekt o architekturze Gdańska, które odbędzie się 26 lutego.

Ronny Sen, „En route to Paris”, English Channel, 2010 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ronny Sen, „En route to Paris”, English Channel, 2010 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ronny Sen przebywa na dwutygodniowej rezydencji artystycznej w Gdańskiej Galerii Miejskiej. Rezydencja odbywa się dzięki stypendium z Instytutu Polskiego w New Delhi. Sen pracuje nad projektem przedstawiającym gdańską architekturę. Wystawa prezentująca projekt odbędzie się pod koniec roku 2015 podczas New Delhi Photo Festival Indiach.

Podczas czwartkowego spotkania fotograf przedstawi ostatnie prace oraz projekty, nad którymi obecnie pracuje. Ronny Sen opowie o swojej pierwszej książce Khmer din. W kontekście książki Sen opowie także o tym, jak ważne dla fotografa jest publikowanie oraz jaka jest obecna sytuacja fotografów młodego pokolenia w Indiach.

Kolejnym projektem, który przedstawi Sen, jest Don’t breath. Jest to duża część pracy fotografa, która dotyczy jego nocnych podróży indyjskimi kolejami. Pasażerowie podróżujący na długich dystansach przypominają stosy martwych ciał w strefie wojennej – komentuje swój projekt Sen.

Ronny Sen pokaże także fotografie, które wykonał w Japonii.

Ronny Sen jest niezależnym fotografem z Kalkuty w Indiach. Jest reprezentowany przez Art Heritage Gallery w New Delhi. Został nagrodzony przez Sony World Photography Awards, National Geographic Magazine, Powerhouse and The Forward Thinking Museum. Reprezentował Indie na world Young Artists Event w Nottingham w 2012 roku. Był zaproszony na rezydencję artystyczną do Japonii przez The Japan Foundation. Nominowany do czwartej edycji prestiżowej nagrody Prix Pictet. Jego pierwsza książka Khmer Din była pokazywana na Photo Book Fest podczas Paris Photo w 2013 roku oraz w National Museum of Singapore. Wygrał pierwszą nagrodę Red Frames oraz został zaproszony na wykłady gościnne na University of California w Berkeley. Obecnie pracuje nad kolejną książką, pierwszym projektem video oraz wystawą, która zostanie otwarta w Instituto Cervantes w New Delhi w listopadzie. Ronny Sen pokazuje obecnie prace na India Art Fair.

Ronny Sen
Spotkanie odbędzie się 26 lutego 2015 roku o godzinie 17.00
Gdańska Galeria Miejska 2
ul. Powroźnicza 13/15
Gdańsk

Dodaj komentarz