Sylwia Siedlecka – Fosa

Książka Sylwii Siedleckiej Fosa – powieść o inicjacji, przyjaźni, piętnie i o przemocy mylonej często z dobrem – ukaże się 4 marca w wydawnictwie W.A.B.

Sylwia Siedlecka, „Fosa” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Sylwia Siedlecka, „Fosa” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Liza mieszka w miasteczku Strzałki. Dzieciństwo spędziła w trasach koncertowych ze swoją matką Reginą, znaną piosenkarką estradową. Dorosła już Liza nie lubi zmieniać miejsc pobytu ani zawierać nowych znajomości. Jednak pewnego dnia poznaje Arka, szefa zakładów mięsnych. Spotkanie to całkowicie zmienia jej życie.

Powieść rozpoczyna się w dniu ślubu Arka i Lizy. Zanim stanie przed ołtarzem, Liza musi jeszcze raz, w gąszczu pozornie błahych spotkań, rozmów, transakcji i wędrówek przez rodzinne miasteczko, powrócić do dawno zapomnianych miejsc i zdarzeń.

Fosa to brutalna, okrutna, chociaż momentami zabawna książka o świecie w stanie przejściowym; świecie, który trzeba na nowo nazwać i urządzić.

Sylwia Siedlecka (ur. w 1980 r.) – autorka powieści, opowiadań i prac naukowych. Adiunkt w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego. Zadebiutowała w 2010 roku, a w 2012 wydawała monografię Poganki i intelektualistki. Bohaterki Błagi Dimitrowej (nakładem Polskiej Akademii Nauk).

Sylwia Siedlecka, Fosa
Premiera: 4 marca 2015 roku
W.A.B.

Dodaj komentarz