Sekret życia. Baśnie hinduskie dla dużych i małych

Od 20 lutego w NCK – Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku będzie można oglądać wystawę ilustracji Marianny Jagody do baśni Sekret życia. Baśnie hinduskie.

„Sekret życia. Baśnie hinduskie”, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Sekret życia. Baśnie hinduskie”, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie znajdą się oryginalne ilustracje do baśni hinduskich malowane na papierach akwarelowych. Baśnie hinduskie Sekret życia to kolejna, już dziesiąta, pozycja z popularnej serii Baśnie świata, która przenosi nas do dawnych Indii. To zbiór opowieści o radżach i braminach, zaklętych księżniczkach i książętach zamienionych w zwierzęta dla dzieci i dorosłych. Nie brakuje tu hinduskich wierzeń, opowieści o duchach i demonach, a także o dobrych bóstwach, które czuwały nad swoimi wyznawcami.

Podczas wernisażu o ilustracjach opowie Marianna Jagoda. O przekładach baśni opowie tłumaczka Elżbieta Walter. Fragmenty baśni przeczyta Anna Seniuk.

Sekret życia. Baśnie hinduskie
Wernisaż: 6 marca 2015 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 25 marca 2015 roku
Nadbałtyckie Centrum Kultury, Ratusz Staromiejski
Gdańsk

Dodaj komentarz