Kryminalne Warsztaty Literackie czekają na młodych pisarzy

Wydawnictwo EMG ogłasza siódmą edycję ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie, w którym nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, odbywających się we Wrocławiu od 27 do 30 maja. Z okazji przypadającej na ten rok 125. rocznicy urodzin Agathy Christie konkurs przybierze nieco inną niż zwykle formę.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2015 – logo (źródło: materiały prasowe)

Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2015 – logo (źródło: materiały prasowe)

Za zgodą właściciela praw autorskich Miasto Wrocław, Wydawnictwo Dolnośląskie oraz Wydawnictwo EMG ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie kryminalne Być jak Agatha Christie. Zgłaszane opowiadania muszą wykorzystywać schemat locked room i być osadzone w czasach współczesnych. Nie mogą się w nich pojawić nazwy postaci występujące w powieściach Agathy Christie.

Nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które będą się odbywały we Wrocławiu od 27 do 30 maja w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2015. Podczas sześciu poprzednich edycji nagrodzono już 137 uczestników, a Wydawnictwo Dolnośląskie w roku 2011 opublikowało tom Zaułki zbrodni z najlepszymi opowiadaniami z lat 2009 i 2010. Ukazały się także debiuty powieściowe kilku uczestników naszych warsztatów, między innymi Ofiara Polikseny Marty Guzowskiej (W.A.B. 2012), Morderstwo niedoskonałe Agnieszki Krawczyk (SOL, 2011), Jak makiem zasiał Anny Trojan (Prószyński 2012), Jasnowidz Bartłomieja Biesiekirskiego (Prószyński 2013), Monogram Joanny Marat (Prószyński 2014), Zasługa nocy Mateusza Lemberga (Prószyński 2014) i Ludzie przechodni Piotra Bolca (Oficynka 2014). W najbliższych miesiącach nakładem Wydawnictwa EMG ukaże się także wybór najlepszych opowiadań z ostatnich edycji konkursu.

Termin zgłoszeń mija 31 marca. Spośród autorów wszystkich nadesłanych prac jury złożone z przedstawicieli Wydawnictwa EMG, Wydawnictwa Dolnośląskiego oraz Biura Promocji Urzędu Miasta we Wrocławiu wyłoni maksymalnie 24 osoby, które wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich. Celem warsztatów jest opracowanie zakwalifikowanych opowiadań lub szkiców opowiadań w taki sposób, by nadawały się do druku. Organizatorzy pokrywają koszty pobytu zwycięzców. Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie podana do publicznej wiadomości na stronach Portalu Kryminalnego do 27 kwietnia.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału odbędzie się w dniach od 26 do 31 maja we Wrocławiu.

Kryminalne Warsztaty Literackie
Od 27 do 30 maja 2015 roku
Termin przesyłania zgłoszeń: 31 marca 2015 roku

Dodaj komentarz