• 2015-02-24

Disco Polo, reż. Maciej Bochniak

28 lutego odbędzie się premiera filmu DISCO POLO. Gościem pokazu będzie reżyser Maciej Bochniak.

„DISCO-POLO", reż. Maciej Bochniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

„DISCO-POLO", reż. Maciej Bochniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciej Bochniak – reżyser filmowy i scenarzysta, a także autor reklam telewizyjnych i teledysków. Ukończył Wyższe Studium Scenariuszowe PWSFTviT w Łodzi. Zadebiutował filmem krótkometrażowym I love you so much (2009) oraz dokumentem Przyjęcie (2011), zrealizowanym w ramach programu Pierwszy Dokument w Studiu Munka. Swoją filmową przygodę z disco polo rozpoczął z grupą Bayer Full, dokumentując podbój chińskiego rynku muzycznego przez polski zespół (Miliard szczęśliwych ludzi, 2011).

Komediowy thriller, szalony romans i film drogi w jednym. Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia od zera do Rockefellera. Tomek i Rudy – chłopaki z prowincji, napędzani pasją i marzeniami, żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak – Daniel Polak (Tomasz Kot). Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig), zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę – dolary tylko pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić.

Ścieżka muzyczna filmu zawiera 26 przebojów, pośród których można usłyszeć utwory zespołów Weekend, Akcent, Skanner, Niecik, Classic, Boys – większość w wykonaniu samych aktorów.

W rolach wschodzących gwiazd disco: Dawid Ogrodnik (Chce się żyć, Ida), Piotr Głowacki (Dziewczyna z szafy, 80 milionów), Joanna Kulig (Nieulotne, Sponsoring) i Aleksandra Hamkało (Sala samobójców, Ziarno prawdy) – jedni z najbardziej uznanych artystów młodego pokolenia, którym towarzyszą wybitni aktorzy tacy jak: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski i Mariusz Drężek. Gościnnie występują najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt.

DISCO POLO
Reżyseria: Maciej Bochniak
Dystrybucja: Next Film
Od 28 lutego 2015 roku, godz. 18.45
Kino pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz