Jesteś blogerem kulinarnym? Warsztaty fotografii są właśnie dla ciebie!

W sieci znajduje się tysiące blogów o tematyce kulinarnej. Jednak tylko niewielka ich część zdobywa pokaźne grono obserwatorów, którzy chętnie wracają i korzystają z przepisów na nich zawartych. Dlaczego tak się dzieje? Jedną z podstaw prowadzenia dobrej strony jest jej oprawa graficzna. W blogach kulinarnych najważniejsze są fotografie zarówno potraw gotowych, jak też poszczególnych etapów ich przyrządzania. To właśnie one zwracają uwagę niemniej od treści przepisów.

Źródło: materiały prasowe Akademii Nikona

Źródło: materiały prasowe Akademii Nikona

Przekaż smak fotografią

Obecnie odchodzi się od obróbek zdjęć w programach graficznych, a bardziej stawia na naturalność. Jednak dobre zdjęcie powinno oddawać czytelnikowi nie tylko świetny wygląd wizualny potrawy, ale też działać na pozostałe zmysły. Poprzez zastosowanie się do podstawowych zasad fotografii można sprawić, że uruchomiony zostanie zmysł smaku i węchu już od samego patrzenia na zdjęcie. Jeśli tak się stanie, zdjęcie i potrawa zapadną w pamięć, jak również blog, na którym się znajduje. Fotokulinaria to jednak jedna z trudniejszych dziedzin fotografii, a tworzenie wyjątkowo apetycznych zdjęć wymaga często zastosowania różnych niekoniecznie fotograficznych akcesoriów, jak również niejadalnych substancji, które mają uatrakcyjnić wygląd potrawy. Należy pamiętać, że dobre zdjęcie nie wymaga bardzo drogiego sprzętu. Jednak umiejętności i dobrej znajomości zasad fotografii już tak. Prawdą jest, że do uzyskania poprawności zdjęcia wystarczy zastosowanie odpowiedniego oświetlenia i kompozycji. Jednak dla bardziej wymagających blogerów liczy się efekt, który uzyska się bardziej zgłębiając tajniki fotografii.

Stylizacja potraw

By pójść dalej w sztukę fotografowania potraw należy uwzględnić odpowiednią stylizację. W profesjonalnych agencjach zatrudnia się do tego food stylistę, czyli osobę, która odpowiednio przygotuje danie, wybierze podkład potrawy i zadba o jej otoczenie. Większość blogerów jednak samodzielnie fotografuje potrawy do swoich wpisów, a co za tym idzie również od początku są samemu sobie stylistami potraw. Najczęściej, w zależności od charakteru bloga, zdjęcia tworzone są we własnych kuchniach, gdzie należy radzić sobie z fotografowaniem przy świetle zastanym, sztucznym lub dziennym.

Warsztaty fotografii nawet dla doświadczonych blogerów

Chcąc podnieść atrakcyjność swojego bloga kulinarnego warto skorzystać z propozycji warsztatów fotograficznych. Te konkretnie dedykowane fotokulinariom nauczą uczestników jak fotografować swoje potrawy w sposób taki, by oddawały swój prawdziwy wygląd, smak i zapach oraz jak przygotowywać kompozycję obrazu, manipulować światłem zastanym i przygotowywać zdjęcia do publikacji w internecie. Prowadzący warsztaty fotograficzne oprócz przekazania wiedzy w teorii i praktyce mogą służyć radą odnośnie prowadzenia blogów uczestników kursów. Takie warsztaty prowadzone są w różnych miastach. Zarówno mieszkańcy stolicy znajdą odpowiednie kursy fotograficzne w Warszawie, jak i bloger chcący oddać klimat regionalnych pyrów z gzikiem może skorzystać z kursów fotografii w Poznaniu.

Więcej informacji na temat warsztatów fotograficznych znajdziesz na www.akademianikona.pl.

Dodaj komentarz