• 2015-02-23

Paweł Wakarecy Chopinowi

1 marca o godzinie 12.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się recital Pawła Wakarecego z okazji obchodów 205. urodzin Fryderyka Chopina.

Koncert urodzinowy Chopina (źródło: materiały prasowe)

Koncert urodzinowy Chopina (źródło: materiały prasowe)

Paweł Wakarecy – jedyny Polak, który zaprezentował się w finale Konkursu Chopinowskiego w 2010 roku, wystąpi o godzinie 12.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. W programie recitalu tradycyjnie znajdzie się wyłącznie muzyka Fryderyka Chopina: Polonez A-dur op. 40, cykl Mazurków op. 24 i Nokturn Es-dur op.55 nr 2, Grande Valse Brillante Es-dur op. 18, Preludium cis-moll op. 28 nr 10, Lento con gran espressione op. posth. i Polonez fis-moll op. 44. Pianista zagra na fortepianie historycznym.

Cykl Koncertów Urodzinowych Fryderyka Chopina od 2002 roku jest organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią Narodową i Programem 2 Polskiego Radia. Obchody jubileuszu urodzin Chopina przypadają w 1 marca. Wybór ten nie jest przypadkowy – tego dnia, nie zaś, jak sugeruje metryka urodzinowa pianisty, 22 lutego, świętował swoje urodziny wraz z bliskimi.

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią Narodową i Programem 2 Polskiego Radia.

Koncert Pawła Wakarecego
1 marca 2015 roku, godz. 12.00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59
Warszawa

Dodaj komentarz