James Scott – Bez litości

18 lutego w Wydawnictwie W.A.B. ukazała się książka debiutującego Jamesa Scotta zatytułowana Bez litości. To thriller osadzony w realiach prowincji stanu Nowy Jork na przełomie XIX i XX wieku.

James Scott, „Bez litości” – okładka (źródło: materiały prasowe)

James Scott, „Bez litości” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Stany Zjednoczone, zima 1897 roku: zbrodnia, tajemnica z przeszłości i odkupienie. Okrutna i przyprawiająca o dreszcz historia rozgrywa się na amerykańskiej prowincji w surowym, dzikim pejzażu. W domu na odludziu zostają zamordowani mężczyzna i jego troje dzieci. Z rzezi uchodzą cało jego żona, Elspeth Howell, i dwunastoletni syn, Caleb. Przebaczenia nigdy nie będzie: matka i dziecko ruszają śladem trzech morderców…

James Scott urodził się w Bostonie i dorastał w północnej części stanu Nowy Jork. Wykształcenie zdobył w Middelbury College oraz Emerson College. Jego debiutancka powieść, Bez litości, wydana w 2014 roku, została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków i czytelników. Jest laureatem licznych nagród, m.in. Sewanee Writer’s Conference, The Millay Colony, The Saint Bolthop Club. Był nominowany do Pushcart Prize oraz The Best New American Voices.

Debiut powieściowy Jamesa Scotta, który przywodzi na myśl książki Michaela Ondaatjego, Cormaca McCarthy’ego i Bonnie Jo Campbell.

James Scott, Bez litości
Premiera: 18 lutego 2015 roku
Wydawnictwo W.A.B.

Dodaj komentarz