Mistycy – Literaci – Wariaci: spotkanie z Iwoną Zając

4 marca w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 w Gdańsku odbędzie się spotkanie z Iwoną Zając w cyklu Mistycy – Literaci – Wariaci.

Iwona Zając, „Stocznia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Iwona Zając, „Stocznia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

4 marca gościem cyklu Mistycy – Literaci – Wariaci będzie Iwona Zając, autorką licznych murali w przestrzeni miejskiej. Jej wizyta będzie okazją do prześledzenia losu generacji twórców, którzy wchodzili w dorosłe życie już w wolnej Polsce. Wraz z artystką będziemy analizować losy pokolenia, które obserwowało wszelakie zmiany zachodzące w świadomości obywateli III RP, a co najważniejsze, poddawało owe metamorfozy twórczej interpretacji.

Iwona Zając urodziła się w 1971 roku w Gdańsku, w 1999 roku ukończyła wydział malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W czasie spotkania artystka opowie o swoich doświadczeniach w pracy twórczej, współpracy z Kolonią Artystów oraz przywiązaniu do terenów postoczniowych w Gdańsku, gdzie powstały jej słynne murale oraz praca pt. Nike stoczniowa odchodzi. Podczas rozmowy dowiemy się o fascynacjach literackich Iwony Zając i o wpływie literatury na najmłodszą generację zbuntowanych przedstawicieli nowej polskiej sztuki. Artystka zaprezentuje swoje prace podczas multimedialnej prezentacji audiowizualnej.

Iwona Zając, spotkanie z cyklu Mistycy – Literaci – Wariaci
Spotkanie odbędzie się 4 marca 2015 roku o godzinie 19.00
CSW Łaźnia 2 – Centrum Edukacji Artystycznej
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk – Nowy Port

Dodaj komentarz