Sztuka dla Maciupkich w białostockim Arsenale

25 lutego w białostockiej Galerii Arsenał odbędą się warsztaty z cyklu Sztuka dla Maciupkich skierowane do najmłodszych dzieci w wieku od 1 (chodzące) do 4 lat wraz z opiekunami.

Martyna Štěpán-Dworakowska, warsztaty „Sztuka dla Maciupkich”, Galeria Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Martyna Štěpán-Dworakowska, warsztaty „Sztuka dla Maciupkich”, Galeria Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Martyna Štěpán-Dworakowska, absolwentka scenografii Akademii Teatralnej w Pradze (DAMU), Katedry Teatru Lalkowego i Alternatywnego. Jako autorka scenografii i kostiumów współpracuje z teatrami w Polsce i w Czechach, a jej twórczość często skierowana jest do najnajów czyli widzów młodszych niż najmłodsi… Mama czteroletniego Maciusia.

Wielu badaczy zgodnie twierdzi, że najbardziej kluczowym okresem w rozwoju dziecka jest pierwszych 6 lat życia. Z czego pięćdziesiąt procent naszej zdolności uczenia się, rozwija się w ciągu pierwszych 4 lat życia. Jest to bardzo krótki okres, w którym dziecko rozwija się przede wszystkim dzięki interakcji z rodzicem dostarczającym mu wrażeń zmysłowych. Bez dotykania nie rozwinie się dotyk, w ciemności nie rozwinie się wzrok, bez słyszenia mowy nie rozwinie się mowa.

Cykl warsztatów Sztuka dla Maciupkich rozpoczęłam prowadzona intuicją i doświadczeniami macierzyńskimi. Każde spotkanie z dziećmi najmłodszymi i ich rodzicami w Galerii Arsenał poszerzało moje doświadczenia i wiedzę, dlatego zachęcam, by podarować dzieciom nasz czas, spędzony w atmosferze twórczej zabawy, z dala od mediów cyfrowych.

Martyna Štěpán-Dworakowska

Zajęcia poprowadzi: Martyna Štěpán-Dworakowska

Czas trwania warsztatów to ok 50 minut. Wstęp jest bezpłatny.
Prosimy o zabranie na wszelki wypadek ubrań na zmianę, gdyż dzieci mogą się pobrudzić.
Zgłoszenia przyjmowane  są o 20 lutego 2015 ( piątek) do godz. 15.00.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo będą miały dzieci, które wcześniej nie uczestniczyły w zajęciach, dlatego organizatorzy proszą opiekunów o umieszczenie takiej informacji w mailu zgłoszeniowym.

Sztuka dla Maciupkich
Warsztaty odbędą się 25 lutego 2015 roku od godziny 11.00
Galeria Arsenał w Białymstoku
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz