Spotkanie z Mistrzem – Stanisław Niemczyk

26 lutego o godz. 18.00 krakowski oddział SARP zaprasza na wykład Stanisława Niemczyka, architekta, laureata Honorowej Nagrody SARP w roku 1998 za całokształt twórczości, uhonorowanego przez Jana Pawła II odznaczeniem Pro Ecclesia et Pontifice w roku 2000. Za zasługi dla budownictwa sakralnego otrzymał w roku 2011 medal Per artem ad Deum (Przez sztukę do Boga), przyznawany przez Papieską Radę ds. Kultury.

Spotkanie z Mistrzem – Stanisław Niemczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie z Mistrzem – Stanisław Niemczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stanisław Niemczyk jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Mieszka i pracuje w Tychach. Zasłynął jako twórca niezwykłych kościołów, realizowanych z cegły lub kamienia. Do Jego najważniejszych projektów i realizacji zaliczyć należy kościół Ducha Świętego w Tychach, kościół Miłosierdzia Bożego w Krakowie, kościół Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach oraz kościół zakonu OO. Franciszkanów w Tychach.

Wykład jest częścią cyklu Spotkanie z Mistrzem organizowanego w Krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

Spotkanie z Mistrzem – Stanisław Niemczyk
26 lutego 2015 r., godz. 18.00
Galera Architektury SARP, Pl. Szczepański 6
Kraków

Dodaj komentarz