Łukasz Surowiec o prototypach przestrzeni społecznych i sztuce

26 lutego we wrocławskiej Galerii Entropia odbędzie się XXIII Spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy, którego gościem będzie Łukasz Surowiec.

Łukasz Surowiec, „Poczekalnia”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Surowiec, „Poczekalnia”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Surowiec – urodzony w 1985 roku w Rzeszowie. Studiował w Akademiach Sztuk Pięknych w Krakowie i w Poznaniu oraz Universität der Künste w Berlinie. Jest twórcą obiektów, sytuacji oraz interwencji opartych na badaniach stosunków społecznych. Szuka działań skutecznych. Swoje prace w większości poświęca relacjom wobec grup wykluczonych lub zmarginalizowanych. Mieszka i pracuje w Bytomiu. Podczas spotkania artysta zaprezentuje swoje najważniejsze prace z zakresu prototypowania relacji społecznych, m.in. Poczekalnię, Skup łez, Poziomicę. Na ich przykładzie omówi badawczy potencjał dzieł sztuki.

Alicja Rogalska & Łukasz Surowiec, „Skup łez” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alicja Rogalska & Łukasz Surowiec, „Skup łez” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś (i reszcie publiczności) osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Prowadzenie spotkania: Jakub Jakubowicz
Koordynacja cyklu: Karolina Freino

Łukasz Surowiec, O prototypach przestrzeni społecznych i sztuce
XXIII Spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy
Spotkanie odbędzie się 26 lutego 2015 roku, godz. 18.00
Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4
Wrocław

Dodaj komentarz