• 2015-02-19

Chopin Maksymalnie – romantyczna i filmowa odsłona Rzemińskiego

22 lutego w Galerii Porczyńskich rozbrzmi przejmująca muzyka Fryderyka Chopina w koncercie utalentowanego i charyzmatycznego pianisty – Maksyma Rzemińskiego. Utwory na fortepian solo, z towarzyszeniem sopranu oraz wiolonczeli, będą podróżą po muzyce romantycznej.

„Chopin Maksymalnie” (źródło: materiały prasowe)

„Chopin Maksymalnie” (źródło: materiały prasowe)

Połączenie romantycznych utworów wybitnych polskich kompozytorów m.in. Fryderyka Chopina czy Mieczysława Karłowicza z emocjonalnymi kompozycjami muzyki filmowej tworzy piękną muzyczną opowieść. Styl gry Maksyma Rzemińskiego nawiązujący do chopinowskiej wirtuozerii i wrażliwości, ukazany zostanie w różnorodnych odsłonach. Pierwsza część koncertu pod patronatem Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina to muzyka klasyczna na fortepian solo oraz doskonałe dopełnienie brzmień w utworach z towarzyszeniem sopranu Barbary Zamek i wiolonczeli Barbary Piotrowskiej. Druga część przypomni melodie ze znanych filmów, napisane przez Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedę czy Johna Williamsa. Wybór pięknych tematów muzycznych przedstawia wyjątkową wrażliwość oraz indywidualne interpretacje pianisty, a całość uzupełniają aranżacje na kwartet smyczkowy. Kompozycje pochodzą z solowej płyty Maksyma Rzemińskiego pt. Inception.

Koncert jest okazją do przypomnienia muzyki wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, ale także możliwością spotkania z wybitnymi artystami. Muzykę graną przez pianistę Maksyma Rzemińskiego, wyróżnia niezwykła wrażliwość oraz swoboda wykonawcza. Jest on absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie oraz laureatem wielu konkursów pianistycznych w kraju i za granicą, w tym III nagrody Konkursu Chopinowskiego w Göttingen w Niemczech. Jego interpretacje ukazują osobiste i pełne emocji wizje wykonywanych utworów, wypełnione niezwykłą pasją artysty. Na koncercie wystąpią również: Barbara Zamek – sopran, Barbara Piotrowska – wiolonczela oraz kwartet smyczkowy w składzie: Lucjan Szaliński-Bałwas – I skrzypce, Anna Ceglińska – II skrzypce, Karolina Matyas – altówka, Barbara Piotrowska – wiolonczela.

Chopin Maksymalnie
22 lutego 2015 roku, godz. 19.00
Galeria Porczyńskich
Warszawa

Dodaj komentarz