Laura Wasilewska w zakamarkach koloru

Od 19 lutego w Galerii 8 Plus & Idkart w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac Laury Wasilewskiej pt. Zakamarki koloru.

Laura Wasilewska, „Zakamarki koloru”, Galeria 8 Plus & Idkart w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Laura Wasilewska, „Zakamarki koloru”, Galeria 8 Plus & Idkart w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zakamarki koloru – to spojrzenie na barwę, na jej fakturę, na temat przedstawienia malarskiego jakim jest krajobraz, martwa natura, czy postać ludzka. Kolor jest wyznacznikiem, punktem, który stapia w sobie całą treść obrazu. Barwa zaznaczona jest zarazem płaską pastą malarską jak fakturowo- abstrakcyjną formą, która stapia kolejne wizje krajobrazu w grę światłocieni; kontrasty przenikają się na płótnie tworząc często tajemnicze, rzeczywiste światy – zakamarki koloru.

Irmina Dubaniowska-Kutek, kurator wystawy

Laura La Wasilewska – artystka i niezależny kurator sztuki. Urodzona w 1986r. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją, design, fotografią i krytyką sztuki. Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 2010 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w pracowni – prof. Antoniego Fałata, aneks z rysunku u prof. Barbary Szubińskiej. Praca magisterska pod kierunkiem dr Izabeli Galickiej. Studiowała również pod kierunkiem prof. Franciszka Starowieyskiego i prof. Wiktora Zina.

Artystka ma już na swoim koncie kilkanaście indywidualnych oraz kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą (m.in. w 2014 w Berlinie, Lizbonie). Prace artystki w zbiorach prywatnych w Polsce i na całym świecie m.in. Austrii, Anglii,Niemczech, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Chinach etc. Udział w Targach Sztuki w (Wilno, Lipsk), pobyty artystyczne w Dreźnie (Palais Sommer, 2012), aukcjach charytatywnych (Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, Wielki Bal Forbesa).Kuratorka wystaw, współzałożycielka sekcji Młodzi Sztuką przy OW ZPAP oraz współorganizatorka wielu wydarzeń artystycznych m.in. Art Fresh Festival – Targów Sztuki odbywających się corocznie od 2010r w Hotelu Sheraton, w Warszawie.

Autorka ilustracji do książki Artura Cieślara Kobieta metamuzyczna (12 portretów: Grażyna Auguścik, Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak, Katarzyna Groniec, Krystyna Janda, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Nosowska, Sława Przybylska, Jadwiga Rappé, Maria Szabłowska, Magda Umer i Elżbieta Zapendowska).

Laura Wasilewska, Zakamarki koloru
Wernisaż: 19 lutego 2015 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 1 marca 2015 roku
Galeria 8 Plus & Idkart
ul. Sapieżyńska 8
Warszawa

Dodaj komentarz