Krzysztof Kościuczuk laureatem ±∞Zachęta

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie wyłoniła zwycięzcę pierwszej edycji konkursu w ramach programu ±∞Zachęta. Laureatem został Krzysztof Kościuczuk, który otrzymuje stypendium w wysokości 20 000zł na dokończenie rozprawy pt. Wybrane zagadnienia dotyczące wystaw sztuki w latach 60. i 70. w Polsce.

±∞Zachęta (źródło: materiały prasowe organizatora)

±∞Zachęta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem Programu ±∞Zachęta stworzonego przez Fundację GESSEL dla Zachęty Narodowej Galerii Sztuki jest wspieranie magistrantów i doktorantów mających ciekawe idee, projekty, pomysły, które realizują w obszarze badań nad współczesną teorią i historią sztuki i kultury.

Do konkursu zakwalifikowało się czworo kandydatów, a wszystkie prace prezentowały wyrównany, wysoki poziom. Czynnikiem decydującym o wyborze kandydata była duża zbieżność z założeniami programu stypendialnego ±∞Zachęta. Organizatorzy dziękują wszystkim startującym w konkursie i zapraszają chętnych do wzięcia udziału w kolejnych edycjach programu. Do 30 lipca czekają na zgłoszenia magistrantów, do 10 października na zgłoszenia doktorantów.

±∞Zachęta
Zwycięzca I edycji konkursu: Krzysztof Kościuczuk
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie

Dodaj komentarz