Niechcący. Kolekcja vlepvnetu w Zielonej Górze

Od 19 lutego w zielonogórskim BWA będzie można oglądać wystawę pt. Niechcący. Kolekcja vlepvnetu.

Autor pracy: Grupa Vlepvnet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Grupa Vlepvnet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolekcja Vlepvnetu to zbiór obiektów gromadzonych przez ponad 13 lat aktywności grupy. Przez ten czas Vlepvnet animował, organizował i popularyzował sztukę uliczną w Polsce, współpracując z najciekawszymi jej reprezentantami. Od 3 lat kolekcja funkcjonuje jako uporządkowany, ciągle profesjonalizujący się projekt, który stara się opowiadać fragment historii polskiego streetartu.

Grupa Vlepvnet to nie tylko dokumentaliści i badacze streetartu, ale również, a może przede wszystkim aktywni na ulicznej scenie artyści, dlatego kolekcja budowana jest ze szczególnej perspektywy, z wnętrza środowiskowego tygla. Stąd szczególne upodobanie kuratorskiego zespołu aby obok prac autoryzowanych i galeryjnych, włączać w skład kolekcji obiekty z pogranicza: narzędzia artystyczne, jak na przykład matryce szablonów, czy naświetlone siatki do sitodruku, ale też szkice, pozostałości nieformalnych sesji rysowniczych, przeróżne odrzuty twórczego procesu, i inne śmieci i pamiątki.

Na wystawie Niechcący nie zabraknie najbardziej rozpoznawanych imion polskiego streetartu, jak M-City, Zbiok, Krik, Czarnobyl, czy Egon Fietke. Ci bardziej rozpoznawalni zostaną oświetleni od mniej znanej strony, ale wystawa rzuci jednocześnie trochę światła na ciemniejsze i mniej spopularyzowane obszary sztuki ulicznej.

Niechcący. Kolekcja vlepvnetu
Wernisaż: 19 lutego 2015 roku, godz. 19.00
Wystawę będzie można oglądać do 15 marca 2015 roku
BWA w Zielonej Górze

Dodaj komentarz