Juan Gabriel Vásquez – Reputacje

Reputacje – powieść kolumbijskiego pisarza Juana Gabriela Vásqueza, uznanego przez Vargasa Llosę za następcę Marqueza – ukażą się 18 lutego nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Juan Gabriel Vásquez, „Reputacje” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Juan Gabriel Vásquez, „Reputacje” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Sławny karykaturzysta Javier Mallarino, którego obrazy i słowa tak często wywierały znaczący wpływ na rzeczywistość, obchodzi hucznie czterdziestolecie pracy artystycznej. Niespodziewane pojawienie się dawnej koleżanki jego córki i wspomnienie pewnego zdarzenia zmusi go do zrewidowania swych ocen. Uczciwość, władza, sukces i szczęście – na wszystko to spojrzy inaczej w wyniku zaledwie jednej rozmowy. Ponieważ pamięć potrafi płatać okrutne figle.

Juan Gabriel Vásquez (ur. w 1973 r.) – studiował literaturę Ameryki Łacińskiej na Sorbonie, a jego domem przez ponad dekadę była Barcelona. Jego opowiadania ukazywały się w antologiach na całym świecie. Książki przez niego napisane opublikowano w 16 językach i 30 krajach. Jest dwukrotnym zwycięzcą nagrody Premio Nacional de Periodismo Simón Bolívar, zdobył także wyróżnienie Roger Caillois w Paryżu w 2012 roku za wszystkie stworzone dzieła. Reputacje to jego czwarta i najnowsza powieść.

Juan Gabriel Vásquez, Reputacje
Premiera: 18 lutego 2015 roku
Wydanwictwo W.A.B.

Dodaj komentarz