Rzeźbimy Książki w Królikarni

Fundacja ONE zaprasza warszawskich licealistów do projektu Rzeźbimy książki – podczas którego każdy będzie mógł zrobić swoją autorską książkę, tzw. artbooka, ZIN-a inspirowanego kolekcją rzeźb z Muzeum Królikarnia im. Xawerego Dunikowskiego. Warsztaty rozpoczną się 20 marca.

Warsztaty „Rzeźbimy książki”, Muzeum Królikarnia im. Xawerego Dunikowskiego w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty „Rzeźbimy książki”, Muzeum Królikarnia im. Xawerego Dunikowskiego w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Książka może być ładna i mądra. Naraz. Może być lepsza od facebooka i szlachetniejsza. Można ją zrobić samemu i po swojemu – napisać, narysować, ułożyć z własnych zdjęć, nawet tych z telefonu. Można wymyślić jej tytuł i zrobić okładkę – wszystko od A do Z. A potem pokazać babci, obejrzeć w wannie i postawić sobie na półce. Nie zniknie.

Muzeum Królikarnia im. Xawerego Dunikowskiego posiada ono kolekcję zarówno rzeźb dawnych jak i współczesnych – wśród eksponatów są pulchne ciałka amorków, głowy polskich notabli, ale też królik w tygrysa bengalskiego, zastygła w pocałunku para z waty cukrowej, puszki z endorfiną i mydło z tłuszczu ludzkiego. Celem warsztatów jest przełożenie języka 3D na własną wypowiedź, odnalezienie wspólnych tropów dla pozornie obcych sobie wizji artystycznych i uporządkowanie chaosu, w którym znajduje się twórca na początku każdego projektu.

Prace ruszą 20 marca w piątek podczas nocowania w muzeum, kiedy to uczestnicy projektu sami na chwilę staną się jego eksponatami. Potem warsztaty będą się odbywać w każdą środę – zawsze na terenie muzeum Królikarnia. Projekt zakończy wystawa – wernisaż 28 maja.

Rzeźbimy książki
Warsztaty rozpoczną się 20 marca 2015 roku
Wernisaż: 28 maja 2015 roku
Muzeum Królikarnia im. Xawerego Dunikowskiego w Warszawie

Dodaj komentarz