Natalia Hirsz przestrzennie w Projektorni GAK

Od 18 lutego w gdańskiej Projektorni GAK będzie można oglądać wystawę prac Natalii Hirsz pt. Pomiędzy.

Autorka pracy: Natalia Hirsz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Natalia Hirsz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa traktować ma o relacji przestrzeni (rozumianej jako ludzie, miejsca, kultura, czas, itd.) z obiektem, istotą w niej zanurzoną. Nie jesteśmy w stanie widzieć w rzeczywistości prawdy. To przestrzeń o tym decyduje, naciągając na nas swego rodzaju formę, pozwalającą widzieć obraz mniej lub bardziej zniekształcony, krępującą nasze ruchy, każe patrzeć jak przez okulary, których nie da się zdjąć – pisze Natalia Hirsz. Moje prace mają dotyczyć tego co znajduje się pomiędzy przestrzenią a tym co wewnątrz niej, tym przez co patrzymy z wewnątrz na zewnątrz i z zewnątrz do środka.

Natalia Hirsz urodziła się w 1991 roku w Wejherowie. Jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Malarstwo. Do tej pory uczestniczyła w wystawach indywidualnych: Malarstwo Galeria Debiut, Gdynia (2014), Metafory Galeria Studencka Start, Gdańsk (2013); w wystawie zbiorowej podczas Nocy Muzeów w 2013 roku, a także XIV Edycji Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarsko Malarskiego RODOWO (2014), projekcie Kamila Wnuka Polisz Art Tomorrow (2014) oraz Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa w Koszalinie w 2010 roku.

Wystawa organizowana jest w partnerstwie z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, Galerią Start i Stowarzyszeniem Studenckim.

Natalia Hirsz, Pomiędzy
Wernisaż: 18 lutego 2015 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 13 marca 2015 roku
Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury

Dodaj komentarz