• 2015-02-12

Adam Wendt Acoustic Set i Laura Cubi

21 lutego o godzinie 19.00, Trio Adama Wendta w składzie Adam Wendt, Paweł Zagańczyk oraz Jarosław Stokowski zaprezentuje się toruńskiej publiczności w koncercie pełnym niecodziennych, przenikających się brzmień: saksofonu, akordeonu i kontrabasu.

Adam Wendt (źródło: materiały prasowe)

Adam Wendt (źródło: materiały prasowe)

W czasie koncertu usłyszymy inspirowane tangiem, muzyką hiszpańską i jazzową kompozycje własne Adama Wendta. Nie zabraknie też utworów francuskiego akordeonisty Richarda Galliano oraz legendarnego mistrza argentyńskiego tanga, Astora Piazzolli. Muzykom partneruje hiszpańska wokalistka Laura Cubi Villena, obdarzona niskim, pełnym południowego temperamentu głosem, który w połączeniu z dźwiękiem instrumentów akustycznych nadaje utworom nieoczekiwanie brzmienie.

Adam Wendt jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Ma na swoim koncie udział w nagraniu około 70 płyt, nie tylko jako saksofonista, ale także jako kompozytor i aranżer. Nagrywał i koncertował z takimi artystami jak Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, czy Luis di Matteo. Jest muzykiem zespołu Eljazz Quintet, kwartetu Mariusza Bogdanowicza oraz Trio Krystyny Prońko.

Trio Adama Wendta
21 lutego 2015 roku, godz. 19.00
Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny
Toruń

Dodaj komentarz