Mateusz Oleszczak: Co z tą sztuką?

Od 10 lutego w Dworze Artusa – Galerii Artus w Toruniu będzie można oglądać wystawę grafiki Mateusza Oleszczaka pt. Co z tą sztuką?

Mateusz Oleszczak, „p.n.e.” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Oleszczak, „p.n.e.” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co jakiś czas w publicznych dyskusjach przewija się temat Sztuki. Podanie ścisłej definicji tego pojęcia jest trudne do sformułowania. Często padają ostre, krytyczne słowa na temat spełniania przez Sztukę różnych funkcji, szczególnie tej estetycznej. Ale niewątpliwie odgrywa w naszym życiu znaczącą rolę i trudno nie docenić jej w aspekcie społecznym, dydaktycznym a nawet terapeutycznym.

Dwór Artusa zaprasza na nietypową wystawę poświęconą Sztuce, przygotowaną przez Mateusza Oleszczaka – toruńskiego projektanta graficznego. Prezentowana ekspozycja to satyra dotykająca ogólnie pojętego tematu Sztuki. Jak mówi sam autor – nikt, kto zapisał się w kartach historii sztuki oraz tworzy jej współczesne oblicze nie może czuć się bezpieczny.

Mateusz Oleszczak, „Wielka Schizma” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Oleszczak, „Wielka Schizma” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Oleszczak – toruński projektant graficzny. Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (od 2010 roku Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) ze specjalnością pedagogika sztuki. Aneks z projektowania graficznego zdobyty w II pracowni plakatu pod kierunkiem prof. Eugeniusza Skorwidera. Autor i współautor wielu wystaw eksponowanych w Poznaniu, Łodzi, Kielcach i Warszawie.

Mateusz Oleszczak, Co z tą sztuką
Wernisaż: 10 lutego 2015 roku, godz. 18.30
Wystawę będzie można oglądać do 8 marca 2015 roku
Dwór Artusa – Galeria Artus w Toruniu

Dodaj komentarz