• 2015-02-11

John Porter w Och-Teatrze

13 lutego na scenie warszawskiego Och-Teatru wystąpi John Porter z zespołem, promując swój najnowszy album Honey trap. Tego wieczoru teatr wypełnią dźwięki spod znaku mrocznego rocka.

John Porter (źródło: materiały prasowe)

John Porter (źródło: materiały prasowe)

Podczas koncertu będzie można usłyszeć najnowsze kompozycje artysty, utrzymane w klasycznie rockowej formie, przeplatane nastrojowymi balladami. Pojawią się także piosenki z poprzedniego albumu Back In Town.

Honey trap to muzyczna kontynuacja albumu Back In Town i jednocześnie druga płyta z planowanej trylogii. John Porter zabiera słuchaczy do świata skomplikowanych relacji międzyludzkich, ukrytych lęków i obsesji. Wszystko to podane jest w dynamicznej, klasycznie rockowej formie znanej fanom Portera z jego twórczości w latach 60tych i 70tych. Na koncercie pojawią się głównie utwory z najnowszej płyty.

Wśród muzyków, którzy brali udział w nagraniu Honey Trap, znaleźli się m.in. producent Phil Brown, współpracujący w przeszłości m.in. z Led Zeppelin, Bobem Marleyem i Jimim Hendrixem, a także Mikey Rowe, klawiszowiec Oasis i Noela Gallaghera.

Płyta Honey trap ukazała się 6 października 2014 roku nakładem wytwórni Mystic Production.

John Porter – na początku swojej muzycznej kariery współpracował z Korą i Markiem Jackowskim, z którymi współtworzył trio Maanam – Elektryczny Prysznic. Kolejnym etapem w karierze muzycznej Portera było założenie zespołu Porter Band, z którym nagrał album Helicopters oraz album koncertowy Mobilization. W ’83 roku nagrał pierwszą płytę unplugged w Polsce zatytułowaną Magic Moments. W latach 90tych reaktywował Porter Band w nowym składzie, z którym nagrał studyjny album Porter Band 99, koncertowe Electric oraz krążek Psychodelikatesy. Następnym etapem w twórczości muzyka był duet z Anitą Lipnicką. Wydali razem trzy albumy: Nieprzyzwoite piosenki, Inside story oraz Goodbye. W 2011 roku ukazała się solowa płyta Johna Back In Town, a w 2014 roku Honey trap.

Koncert Johna Portera
13 lutego 2015 roku
Och-Teatr
Warszawa

Dodaj komentarz