Away from Home – pierwsza europejska wystawa Senzo Shabangu

17 lutego o godz. 18.00 w Międzynarodowym Centrum Sztuk Graficznych odbędzie się wernisaż Senzo Shabangu Away from Home. Wystawa odbędzie się od 18 lutego do 11 marca.

Senzo Shabangu, „Dream Big" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Senzo Shabangu, „Dream Big" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Away from Home to pierwsza europejska prezentacja prac mieszkającego w Republice Południowej Afryki grafika Senzo Shabangu – artysty, który marzy o lataniu i pragnie swoją sztuką zmieniać świat. Ta prometejska postawa Shabangu wynika z chęci podzielenia się historią, nie tylko własną, lecz także tą należącą do tych wszystkich, którzy poszukując lepszych warunków życia wyemigrowali do Złotego Johannesburga.

Artysta przez ostatnie siedem lat zorganizował dla siebie miejsce, które nazwał domem z dala od domu. W swoich grafikach portretuje własną drogę, osobisty sposób postrzegania wielkiego miasta i wyzwań, jakie niesie ze sobą dokonany przez niego życiowy wybór.

Grafikę traktuje jak powołanie, a historię osobistą niczym misjonarz chce szerzyć na całym świecie, co zgrabnie łączy się z marzeniami Senzo o zostaniu pilotem. Na wystawie zobaczymy grafiki w technikach linorytu, litografii, monotypii oraz instalacje graficzne.

Wystawa Senzo Shabangu Away from Home
Od 18 lutego do 11 marca 2015 roku
Wernisaż
17 lutego 2015 roku
Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznch w Krakowie

Dodaj komentarz