Mirosław Duchowski z pozostałościami w Salonie Akademii

Od 10 lutego w Galerii Salon Akademii w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac Mirosława Duchowskiego pt. To co pozostaje.

Mirosław Duchowski, „To co pozostaje”, Salon Akademii w Warszawie, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mirosław Duchowski, „To co pozostaje”, Salon Akademii w Warszawie, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa w Salonie Akademii, zatytułowana To co pozostaje jest próbą skonfrontowania ustanowionych znaczeń i wartości z realnością dzisiejszego świata. Duchowski stawia pytanie, co stanowi – w czasie zamętu, płynności i niepokoju – punkt odniesienia: do czego możemy się odwołać, szukając w świecie sensu. Czy na drodze, którą pozostawiamy za sobą w wiecznej migracji, nadal istnieją ważne znaki i trwałe drogowskazy, które zawsze wyznaczają właściwy kierunek.

Ekspozycja złożona jest z najnowszych obrazów autora – prac dużego formatu i mniejszych – a czasem także ze starszych oraz symbolicznego filmu, któremu towarzyszy kilka obiektów przestrzennych.

Mirosław Duchowski (1948) –  malarz i projektant przestrzeni publicznych. Profesor zwyczajny; prowadzi Pracownię Sztuki w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz kieruje międzyuczelnianym Instytutem Badań Przestrzeni Publicznej, łącząc działalność artystyczną, projektową i naukowo-badawczą. Od połowy lat 80. tworzył obrazy (obiekty ekologiczne) z piasku, związanego specjalnym bezbarwnym spoiwem, a także czarną lub ciemnobłękitną farbą, wtapiając w nie suche fragmenty traw, gałęzi i cząstek organizmów biologicznych.

Mirosław Duchowski, To co pozostaje
Wernisaż: 9 lutego 2015 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 27 lutego 2015 roku
Galeria Salon Akademii w Warszawie
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Dodaj komentarz