• 2015-02-07

The Brew wraca do Progresji

27 marca w Klubie Progresja w Warszawie wystąpi, wywodzący się z miasta Grimsby w Angli, zespół The Brew. Muzycy będą promować swój krążek Control.

The Brew – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Brew – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Brew nie miał słabych momentów od czasu wydania swojego pierwszego albumu, który zdobył uznanie międzynarodowe, płyty The Joker, w 2008 r. Dwie kolejne płyty studyjne oraz wybuchowy album koncertowy sprawiły, że wielokrotnie nagradzane trio stało się jedną z najlepszych europejskich propozycji koncertowych. The Brew łączy klasyczny rock ze świeżą energią we współczesnym wydaniu. Płyta Control – ostatni album studyjny – jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę, jest najodważniejszym jak do tej pory albumem, nagranym przez zespół z wielką pewnością siebie.

W pełni oddając ich muzyczną doskonałość, album Control, pokazuje, że The Brew osiągnęło zupełnie nowy poziom. Głos Jasona Barwicka stał się bogatszy i pełniejszy, nie wspominając o jego wirtuozerskiej grze na gitarze, zarówno rytmicznej, jak i solowej.

Bas Tima Smitha zapewnia solidny, pełny dźwiękowy fundament, grubą warstwę nisko osadzonego crunchu, podczas gdy Kurtis Smith jest maszyną napędową, z pełną mocy i gracji grą na perkusji. Po skorzystaniu z pomocy doświadczonego Toby’ego Jepsona, zespół zwrócił się do znanego inżyniera dźwięku Steve Harrisa (U2, Kula Shaker, Kaiser Chiefs), z prośbą o finalny miks płyty. Nowy zespół produkcyjny stworzył nagranie, które brzmi potężniej, dokładniej i zdecydowanie bardziej ‘epicko’ od któregokolwiek z wcześniejszych dokonań The Brew.

Tytuły utworów budzą ciekawość, każdy z nich dotyczy zwrotów, jakie można znaleźć na sprzęcie Hi-Fi (Rewind, Shuffle, Pause, etc.). Jeśli sprawia to, że Control to concept-album, na pewno nie jest to celowy zabieg, jak mówi Tim Smith. Dla mnie concept album to coś jak Tommy, który nagrało The Who. Jednak Tim przyznaje, że wszystkie utwory mają pewną wspólną domenę.

Ciężka, staranna praca oraz oddanie, jakie zawierają się w każdym aspekcie płyty Control sprawiły, że jest to jedna z pozycji obowiązkowych w roku 2014. Z tym albumem The Brew otwiera nowy rozdział swojej historii. Dla kogokolwiek, kto trzyma w swoich dłoniach najlepszą do tej pory płytę The Brew pozostaje zrobić tylko jedno.

Wcisnąć Play.

The Brew
27 marca 2015 roku, godz. 18.00
Klub Progresja w Warszawie

Dodaj komentarz