• 2015-02-07

Mur na otwarcie Prowincjonalia we Wrześni

Mur Dariusza Glazera otworzy XXII edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia. Film powalczył również o nagrody Jańcio Wodnika w konkursie filmów fabularnych. Będzie to przedpremierowy pokaz najnowszej pełnometrażowej produkcji ze Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Impreza odbędzie się od 18 do 21 lutego we Wrześni.

„Mur”, reż. Dariusz Glazer (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mur”, reż. Dariusz Glazer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mur to historia Mariusza, który wyprowadza się od matki i wynajmuje mieszkanie na nowym osiedlu. Jest to dla niego symbol zmiany swojego życia na lepsze. Szybko przekonuje się jednak, że szara rzeczywistość, od której chce uciec, tak łatwo mu na to nie pozwoli. Uświadamia sobie, że nie może stać się kimś innym, dopóki nie poukłada wszystkich spraw w swoim dotychczasowym życiu.

W programie tegorocznej edycji Prowincjonaliów znalazły się także krótkometrażowe produkcje Studia Munka-SFP. Do konkursu krótkometrażowych filmów fabularnych zakwalifikowały się Mały palec Tomasza Cichonia, Całe mnóstwo miłości Bartka Kaczmarka i Pogrzebiny Wojciecha Stupnickiego.

Z kolei z filmów dokumentalnych wyprodukowanych w Studiu Munka-SFP o nagrodę we Wrześni powalczą: Punkt wyjścia Michała Szcześniaka, 21 dni Damiana Kocura i Ze wsi Grunwald Artura Wierzbickiego.

Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu nagrodę Jańcio Wodnika dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego otrzymała Julia Kolberger za Mazurka, który powstał w ramach programu 30 Minut Studia Munka-SFP.

XXII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia
Przedpremierowy pokaz filmu Mur
Reżyseria: Dariusz Glazer
Obsada: Tomasz Schuchardt, Marta Nieradkiewicz, Aleksandra Konieczna, Piotr Machalica, Ewa Kasprzyk
Od 18 do 21 lutego 2015 roku
Września

Dodaj komentarz