Arch-Deco. Projekty i realizacje – wykład Michała Baryżewskiego

23 lutego o godz. 17.00 w Galerii Wozowni w Toruniu odbędzie kolejny wykład Michała Baryżewskiego Arch-Deco. Projekty i realizacje.

Budynek Gdyńskiej Szkoły Filmowej, wizualizacja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Budynek Gdyńskiej Szkoły Filmowej, wizualizacja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolejny wykład w ramach projektu architektura w wozowni jest prezentacją jednego z najbardziej interesujących polskich biur architektonicznych ARCH-DECO w Gdyni, założonego przez Zbigniewa Reszkę i Michała Baryżewskiego. W 2013 roku obaj architekci i ich pracownia zostali wyróżnieni najbardziej prestiżową w Polsce Honorową Nagrodą SARP za wybitną twórczość architektoniczną w rynkowej rzeczywistości.

ARCH-DECO to obecnie największe biuro architektoniczne w północnej Polsce, oferujące kompleksową obsługę projektową inwestycji budowlanych w zakresie architektury i wnętrz, mające w swoim dorobku różnorodne projekty i realizacje – od domów jednorodzinnych, przez gmachy urzędów, uczelni po biurowce i obiekty przemysłowe.

Wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w kraju i za granicą, m.in. za budynek apartamentowy w Juracie (nominowany także do Nagrody Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe, Barcelona 2000), za biurowiec Grupy Lotos SA w Gdańsku, czy za Wyższą Szkołę Zarządzania w Gdańsku.

Michał Baryżewski przedstawi w trakcie wykładu zarówno te najbardziej znane projekty i realizacje swojego biura architektonicznego, jak i te najciekawsze, bieżące projekty.

Michał Baryżewski, architekt o ugruntowanej pozycji w kraju, laureat Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w 2013 roku. Współzałożyciel w 1990 roku i współwłaściciel wraz ze Zbigniewem Reszką biura architektonicznego ARCH-DECO.

Wcześniej stypendysta Fundacji Fulbrighta w USA na California State University w Long Beach, praktyka w amerykańskich biurach architektonicznych, wykładowca na uczelniach w kraju i USA, od 25 lat bogata twórczość architektoniczna w firmie ARCH-DECO. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, a także Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wykład Michała Baryżewskiego  Arch-Deco. Projekty i realizacje
23 lutego 2015 roku
Galeria Wozownia w Toruniu

Dodaj komentarz