• 2015-02-07

Rozpoczęła się XIV edycja nagrody IPN Kustosz Pamięci Narodowej

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania kandydatów do XIV edycji Nagrody Kustosz Pamięci Narodowej. Termin nadsyłania wniosków mija 15 marca.

Nagroda „Kustosz Pamięci Narodowej” – statuetka (źródło: materiały prasowe)

Nagroda „Kustosz Pamięci Narodowej” – statuetka (źródło: materiały prasowe)

Nagroda przyznawana jest corocznie instytucjom, organizacjom społecznym i osobom za szczególnie aktywny udział w upamiętnieniu historii narodu polskiego w latach 1939–1989 i za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami IPN.

Laureatów wyłania Kapituła, na czele której stoi Prezes Instytutu. Nagroda ma charakter honorowy, a jej laureaci otrzymują tytuł Kustosza Pamięci Narodowej.

Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej przyznawana jest od 2002 roku. Wśród laureatów są m.in. Tomasz Strzembosz, Paweł Jasienica, Zofia i Zbigniew Romaszewscy, prof. Barbara Otwinowska, Związek Polaków na Białorusi czy Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

Aby zgłosić kandydata, należy wypełnić wniosek o przyznanie nagrody, który znajduje się na stronie internetowej IPN, i przesłać go do 15 marca w formie elektronicznej. Spośród nadesłanych propozycji wyłonionych zostanie pięciu laureatów. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w maju na Zamku Królewskim w Warszawie.

XIV Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej
Termin nadsyłania wniosków: 15 marca 2015 roku
Ogłoszenie laureatów: maj 2015 roku
Instytut Pamięci Narodowej

Dodaj komentarz