• 2015-02-06

Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany w Krakowie

Od 1 do 4 lipca w Krakowie odbędzie się I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany. Muzyczny hołd, który temu wybitnemu artyście złożą światowej sławy twórcy, przyjaciele i jego rodzinne miasto.

Logo I Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany (źródło: materiały prasowe organizatora)

Logo I Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany (źródło: materiały prasowe organizatora)

W hołdzie temu wspaniałemu artyście Fundacja My Polish Heart we współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Seiferta i Letnim Festiwalem Jazzowym w Piwnicy pod Baranami organizuje I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany. Konkurs odbywać się będzie w cyklu dwuletnim, na przemian z zainaugurowanym w ubiegłym roku Konkursem im. Z. Seiferta., który spotkał się z międzynarodowym zainteresowaniem.

O prestiżu odbywającego się po raz pierwszy Konkursu im. Jarka Śmietany, ale także o wielkiej estymie, jaką darzono polskiego gitarzystę na świecie świadczyć mogą nazwiska artystów zasiadających w jury Konkursu. To międzynarodowe gwiazdy jazzowej gitary, artyści, którzy przyjmując zaproszenie organizatorów Konkursu chcą również złożyć hołd wybitnemu polskiemu artyście, z którym się przyjaźnili i współpracowali.

Są wśród nich m.in. amerykańscy giganci gitary: John Abercrombie, Mike Stern i Ed Cherry, a także polscy wirtuozi i pedagodzy tego instrumentu: Marek Napiórkowski i prof. Karol Ferfecki. Skład jury uzupełni ponadto wieloletni muzyczny przyjaciel Śmietany – legendarny pianista i organista Wojciech Karolak oraz prezes Fundacji My Polish Heart – Witold Wnuk.

I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany
Od 1 do 4 lipca 2015 roku
Kraków

Dodaj komentarz