Małgorzata Halber z krainy nałogu

Debiutancka powieść Małgorzaty Halber Najgorszy człowiek na świecie ukazała się 28 stycznia w Wydawnictwie Znak. To szczera i bezkompromisowa relacja z krainy nałogu, opowieść o szukaniu nowej drogi i o znajdowaniu odwagi, by wreszcie być sobą.

Małgorzata Halber „Najgorszy człowiek na świecie” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Małgorzata Halber „Najgorszy człowiek na świecie” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą – bo wie, jak można dodać sobie odwagi. Wystarczy mały drink, może dwa. Przed szkołą, po pracy, przed randką, na imprezie. żeby dobrze się bawić. Żeby wreszcie się nie bać. Żeby cokolwiek poczuć. Przecież wszyscy tak robią.

Ale to lekarstwo działa tylko do czasu. Przed trzydziestką Krystyna decyduje się przestać. Na dobre. Wyleczyć ciało, a przede wszystkim umysł.

Małgorzata Halber (ur. 1979) – kontrowersyjna prezenterka i dziennikarka, polska Charlotte Roche, felietonistka i rysowniczka, autorka komiksu Bohater i wielu interwencji internetowych. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. O sobie mówi, że najchętniej byłaby patrzeniem i słuchaniem.

Małgorzata Halber Najgorszy człowiek na świecie
Premiera: 28 stycznia 2015 roku
Wydawnictwo Zzak

Dodaj komentarz