Joanna Styrylska-Gałażyn uniwersalnie w Magazynie Kultury

Od 10 lutego w krakowskiej Fundacji Magazyn Kultury będzie można oglądać wystawę prac Joanny Styrylskiej-Gałażyn zatytułowaną Portret Uniwersalny.

Joanna Styrylska-Gałażyn, „Jeździec bez głowy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Styrylska-Gałażyn, „Jeździec bez głowy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Portret Uniwersalny jest prezentacją cyfrowych prac graficznych Joanny Styrylskiej-Gałażyn, w których skupiają się najistotniejsze i najbardziej charakterystyczne wątki z jej twórczości: surrealistyczne zastawienia motywów – portrety oraz symboliczne sceny rodzajowe – odrealnione i nieistniejące.

Ilustracyjny charakter prac graficznych jest podkreślony ulubioną techniką plastyczną artystki – collagem. Dzięki starannie dobranemu i wyselekcjonowanemu materiałowi (obrazy, zdjęcia, autorskie rysunki i wycinki z gazet) powstaje niezwykła baza, z której artystka buduje surrealistyczne opowieści i historie. Bogactwo wzorów i feeria kolorów wprowadzają widza w zadziwiający świat.

Każda z prac stanowi portret wewnętrznego życia człowieka, który jest utkany z delikatnej tkanki wspomnień, iluzji i fascynacji. Seria cyfrowych prac graficznych Potrtret Uniwersalny jest kontynuacją działań plastycznych pod tym samym tytułem, które zostały zapoczątkowane w 2006 roku – podczas Dyplomu, ASP Kraków.

Joanna Styrylska-Gałażyn – urodzona w Katowicach w 1980 roku. Mieszka i pracuje w Krakowie. Absolwentka ASP Kraków, Wydział Grafiki (2006). Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana: Nagrody Grand Prix Jesienny Salon Sztuki BWA Tarnów 2011 i 2009. Autorka wielu wystawa polskich i zagranicznych.

Kurator: Katarzyna Kowalska

Joanna Styrylska-Gałażyn, Portret Uniwersalny
Wernisaż: 10 lutego 2015 roku, godz. 19.00
Wystawę będzie można oglądać do 17 marca 2015 roku
Fundacja Magazyn Kultury
ul. Józefa 17 (Kolanko No 6)
Kraków

Dodaj komentarz