• 2015-02-05

Zakochani w teatrze – teatr dla zakochanych

Seks dla opornych, Płatonow oraz Intymne lęki to propozycje Teatru Wybrzeże w Gdańsku na weekend walentynkowy 14–15 lutego w ramach akcji Zakochani w teatrze.

„Seks dla opornych”, reż. Krystyna Janda (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Seks dla opornych”, reż. Krystyna Janda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michele Riml Seks dla opornych, reżyseria: Krystyna Janda
14 i 15 lutego, godzina 19.00, Duża Scena

Karol i Barbara, uzbrojeni w egzemplarz Seksu dla opornych, meldują się w modnym hotelu z misją niemal rewitalizacji swojego związku. Przeżyte lata odcisnęły na nich swoje piętno, dołożyła się do tego trójka dzieci, stres i codzienna rutyna. Czy jeszcze sprostają wszystkim szalonym i swawolnym pomysłom, jakie podsuwa im autorka wyrafinowanego poradnika, mającego uratować ich więź? Czy Karol jest rzeczywiście gotowy na widok swojej pięćdziesięcioletniej żony, matki ich dzieci, ubranej w seksowne lateksowe wdzianko?

W spektaklu występują: Dorota Kolak (Barbara), Mirosław Baka (Karol).
Prapremiera: 20 stycznia 2012 roku na Scenie Kameralnej w Sopocie oraz 12 lutego 2012 roku w warszawskim Teatrze Polonia
Czas: 1 godzina 45 minut (jedna przerwa)

Anton Czechow Płatonow, reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
14 lutego, godzina 20.30, 15 lutego, godzina 16.00, Scena Kameralna

Na deski Teatru Wybrzeże powraca dramaturgia Antona Czechowa – wspaniałego, obdarzonego błyskotliwym poczuciem humoru, wnikliwego zmysłem obserwacji rosyjskiego dramatopisarza i lekarza. Płatonow to jego debiutancka sztuka, którą napisał mając zaledwie 21 lat. Ale ukazuje już ona w pełnej rozciągłości geniusz, zmysł obserwacji i wytrawne pióro autora. Mówi się wręcz, że zawierają się w niej zawiązki wszystkich jego późniejszych dzieł. Płatonow – opisujący spotkanie długo niewidzących się przyjaciół i późniejsze konsekwencje tegoż spotkania – to galeria pełnokrwistych, skomplikowanych wewnętrznie postaci. Mimo że sztuka powstała przed 130 laty, obraz namiętności, desperackiego poszukiwania kogoś, albo przynajmniej jakiejś namiastki w czasie kryzysu, jest boleśnie aktualny, niezwykle bliski naszym czasom.

W spektaklu występują: Magdalena Boć (Anna), Monika Chomicka-Szymaniak (Sasza), Katarzyna Dałek (Sonia), Katarzyna Z. Michalska (Maria Grekow), Piotr Biedroń (Mikołaj), Piotr Chys (Sergiusz), Robert Ninkiewicz (Głagoliew) i Michał Jaros (Płatonow).
Premiera: 26 października 2013 roku na Scenie Kameralnej
Spektakl zalecany dla widzów dorosłych.
Czas: 2 godziny 10 minut (jedna przerwa)

Alan Ayckbourn Intymne lęki, reżyseria: Adam Orzechowski
14 lutego, godzina 17.00, 15 lutego, godzina 19.30, Scena Malarnia

Błyskotliwe dialogi, subtelny humor, wyraziste postacie – wszystko to jest niewątpliwym atutem Intymnych lęków, sztuki Alana Ayckbourna, jednego z najbardziej cenionych na świecie angielskich dramatopisarzy. Autor ponad 90 sztuk tym razem zabierze nas do współczesnego Londynu, gdzie poznamy intrygujące historie kilku poszukujących miłości bohaterów.

W spektaklu występują: Magdalena Boć (Charlotte), Grzegorz Gzyl (Dan), Sylwia Góra-Weber (Nicola), Joanna Kreft-Baka (Imogen), Piotr Łukawski (Ambrose), Adam Kazimierz-Trela (Arthur), Jarosław Tyrański (Stewart).
Premiera: 15 grudnia 2006 roku
Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

Zakochani w teatrze
14–15 lutego 2015 roku
Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Dodaj komentarz