• 2015-02-05

Joanna – historia okiem Anety Kopacz

Do polskich kin Joanna Anety Kopacz trafi 20 lutego. Film pokazywany będzie w ramach przeglądu produkcji nominowanych do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

„Joanna”, reż. Aneta Kopacz (źródło: materiały prasowe producenta)

„Joanna”, reż. Aneta Kopacz (źródło: materiały prasowe producenta)

Przegląd skupia się na filmach krótkometrażowych. Ponad 20 nominowanych tytułów widzowie na całym świecie oglądać będą mogli aż do 22 lutego 2015, czyli daty uroczystej gali oscarowej. Na liście prezentowanych produkcji znalazł się także drugi polski film ubiegający się o statuetkę Nasza klątwa w reżyserii Tomka Śliwińskiego.

Joanna to jeden z najbardziej nagradzanych dokumentów ostatniego roku. Zdobyła dotychczas ponad 20 nagród i była pokazywana na ponad 30 festiwalach na całym świecie, wśród nich: Nagroda dla Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Dokumentalnego w Palm Springs, Silver Eye w Jihlavie, Nagroda Jury Młodzieżowego w Lipsku, Wyróżnienie Specjalne Jury na DocsBarcelona, Nagroda Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym i wiele innych.

Autorem zdjęć do filmu jest jeden z najzdolniejszych operatów młodego pokolenia, laureat tegorocznej Europejskiej Nagrody za Najlepsze Zdjęcia – Łukasz Żal, a muzykę skomponował laureat Oscara – Jan A.P. Kaczmarek.

Joanna
Reżyseria: Aneta Kopacz
Scenariusz: Aneta Kopacz, Tomasz Średniawa
Obsada: Joanna Sałyga, Piotr Sałyga, Jan Wenda
Dystrybucja: Solopan
Producent: Wajda Studio
Premiera: 20 lutego 2015 roku

Dodaj komentarz